Підозрюваний за «Схемою Жеваго» у незаконному використанні державних надр на 157 млрд грн вийшов під заставу

Завдяки незаконній схемі видобули понад 20 мільйонів кубометрів корисної копалини, завдавши державі загальні збитки на більш ніж 157 мільярдів гривень. Посадовець гірничо-збагачувального комбінату вийшов з-під варти під заставу.

Як стало відомо «СтопКору» із власних джерел у правоохоронних органах, основний фігурант у справі щодо незаконного використання надр, у межах якої державі було завдано збитків на понад 157 млрд грн, вніс заставу, щоб вийти з-під варти. Однак, примітно, що сума мала становити 1 млрд, грн, та за поки невідомих причин вона була зменшена до 400 млн грн.

Варто зазначити, що є припущення: заставу насправді вніс «тіньовий» куратор «схеми» олігарх Костянтин Жеваго, оскільки цей комбінат із його орбіти.

Що відомо про незаконну справу

22 вересня пресслужба Нацполіції України повідомила про розкриття незаконного механізму, запроваджений на гірничо-збагачувальному комбінаті, через що фігуранти змогли видобути понад 20 мільйонів кубометрів корисної копалини, та загальні збитки для держави перевищили 157 мільярдів гривень.

Тоді правоохоронці не стали називати підприємство, однак озвучили, що кінцевим бенефіціаром комбінату є екснардеп 7-го та 8-го скликань.

Так, враховуючи вказані у слідстві факти, фотографії та відеоматеріали, ЗМІ здогадалися: ідеться про Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат групи Ferrexpo, що належить бізнесмену-утікачу Костянтину Жеваго.

Слід зауважити, що Полтавський ГЗК – це власник найбільших запасів залізняку в Європі і є ключовим активом Ferrexpо. На відміну від інших українських гірничо-збагачувальних комбінатів, він спеціалізується на виробництві високоякісних котунів – продукції з високою доданою вартістю. Саме завдяки цьому його можна вважати одним з найпривабливіших об’єктів для інвестування на ринках, що розвиваються.

 

Sharing is caring!

Send a Comment