Пісторіус відкинув ідею «ненасильницького» опору України: «Скажіть це людям у Бучі»

Пісторіус заявив, що Україна має сама обирати свій шлях до миру

Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус 18 червня відкинув ідею «ненасильницького» опору як боротьбу України з агресією РФ. Про це він заявив на церковному з’їзді в Оснабрюці, повідомляє «Німецька хвиля» з посиланням на агентство KNA.

Пісторіус відповів на висловлювання єпископського вікарія католицької Оснабрюкської єпархії Тео Пауля про те, що Україна може чинити опір «ненасильницько». Пауль висловив думку, що після початку повномасштабної агресії Москви «занадто багато людей перейнялися логікою війни». На його думку, є інші шляхи.

«Скажіть про це людям у Бучі. Я не можу говорити їм про ненасильницький опір, у мене на очі навертаються сльози люті», – сказав Пісторіус.

За словами міністра, припинення постачання зброї Києву означало б швидкий кінець війни, але це був би й кінець для України. Пісторіус наголосив, що в перспективі підтримує ідею миру, однак яким шляхом до нього прийти, має вирішувати Україна.

Контекст:

Німеччина з початку війни 2014 року надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї до зон конфлікту і погодилася постачати озброєння в Україну.

ЗСУ, зокрема, уже отримали від Німеччини протитанкову зброю, самохідні гаубиці, БМП Marder, зенітні самохідні установки Gepard, системи ППО, РСЗВ та інше необхідне озброєння й обладнання. Окрім того, за даними бундесверу, Німеччина передала Україні 18 бойових танків Leopard 2.

У березні 2023 року канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Німеччина наростить виробництво боєприпасів, а також потужності з ремонту зброї, щоб краще підтримати Україну в боротьбі з вторгненням Росії.

6 червня міноборони Німеччини оновило список військової допомоги, яку передало чи планує передати Україні для протистояння збройній агресії РФ. До нього увійшли перші вісім всюдиходів Bandvagn 206 і боєприпаси до Gepard.

Sharing is caring!

Send a Comment