По п’ятьох мостах столиці їздити вже не можна – Кличко попередив киян про критичну ситуацію

Мер Києва Віталій Кличко визнав, що п’ять ключових автомобільних мостів у столиці непридатні для користування, а шостий – Подільсько-Воскресенський – досі не добудовано. Про це Кличко  написав  у Facebook.

За словами міського голови, зараз ремонтуються Північний та Південний мости, в аварійному стані знаходяться мости Патона та Метро, ​​а Дарницький міст не введено в експлуатацію.

Щодо мосту Патона, Кличко зазначив, що місто цей міст регулярно обстежує, здійснює критично важливі ремонтні роботи, щоб підтримувати його у робочому стані.

“В аварійному стані міст Метро. Його конструкція за радянських часів була експериментальною, — таких мостів було лише кілька в СРСР. І на сьогоднішній день залишився лише в Києві. Перебудувати його коштує щонайменше 500 млн євро. Це за оцінками європейських фахівців (ЄБРР), з якими ми до війни розробляли проект і були домовленості щодо фінансування масштабного проекту”, – йдеться у повідомленні.

За його словами, місто розробляє проект першочергових протиаварійних робіт цим мостом. “Плануємо розпочати оновлення мосту Метро наступного року. Нагадаю, що частину цього мостового переходу — міст через Русанську протоку — оновили 2020 року”, — додав мер.

“Щоб розвантажити та закрити на ремонт міст Метро, ​​ми робимо все, щоб цього року запустити автомобільне сполучення між лівим та правим берегом по Подільсько-Воскресенському мостовому переходу. Роботи там тривають”, – наголосив він.

Віталій Кличко нагадав, що місто ремонтує Північний міст та замінює деформаційні шви на Південному мосту, де планується завершити роботу до кінця літа. З 2018 по 2022 роки у столиці провели ремонти на 23 мостових спорудах.

“Що ж до Дарницького мосту, про нібито добудову якого сьогодні рапортують. Цей міст — частина інфраструктури Києва, але знаходиться на балансі не міста, а Мінінфраструктури. Тому що понад 20 років об’єкт — у незавершеному стані. Протягом кількох років столиця просила передати споруду на баланс міста — щоб мати можливість обслуговувати та добудувати його. Цього так і не сталося. Нещодавно відкрили з’їзди з мосту, але він, підкреслю, досі залишається об’єктом незавершеного будівництва, бо в експлуатацію не введено”, — підсумував мер.

Sharing is caring!

Send a Comment