Поліція проводить обшуки в КМДА: через підтоплення метро

Через нещодавнє підтоплення тунелів між станціями на синій гілці національна поліція розпочала обшуки в “Київському метрополітені” і КМДА. Слідство шукає прорахунки, які були допущені при будівництві шістьох станцій метро в Києві.

Що відомо про обшуки в установах, причетних до будівництва метро

Поліція обшукує одразу декілька установ, які пов’язані з будівництвом метро. Правоохоронці прийшли до “Київського метрополітену”, “Метробуду” і КМДА. Про це написала пресслужба Національної поліції. Обшуки проводяться  в рамках кримінального провадження за кваліфікацією “Службова недбалість”. Дії органів спричинені нещодавнім затопленням тунелів на синій гілці, що спричинило закриття руху на частині станцій метро в Києві.

Слідство має на меті перевірити наявність прорахунків на етапах проєктування, будівництва та експлуатації цього відрізку підземки. А також встановити відповідальних осіб, внаслідок діяння яких трапилися розгерметизація та затоплення тоннелю метрополітену

Метро слугувало укриттям для киян під час повітряних  тривог. Влада заявила, що жителі можуть й надалі ховатися на станціях. Але тепер лбди змушені шукати інші способи пересування містом. Зокрема, це призводить до заторів і довгого очікування на громадський наземний транспорт.

Як курсуватимуть поїзди на пошкоджених станціях метро

В Києві запустили човниковий рух непошкодженим тунелем між станціями метро “Деміївська” і “Теремки”. Тобто поїзд рухається в обидві сторони однією і тією ж колією, без обороту в кінцевих пунктах.

Рух відбувається по двом коліям з інтервалом 13 та 17 хвилин в залежності від напрямку поїзда.

Чому закрили станції метро

Потоп у київському метро стався 8 грудня. Вода почала прибувати через порушення герметизації тунелю. Шість станцій довелося екстрено закривати.

Начальник Київського метрополітену Віктор Брагінський пояснив, що потрібно зовнішньо дістатися до перегінного тунелю, а на це піде приблизно 2-3 місяці.

За попередніми розрахунками, відновлювальні роботи можуть тривати до шести місяців і проводитимуть їх на поверхні землі. Наразі фахівці планують провести необхідні обстеження, дослідження та інженерні вишукування, з визначенням причин виникнення надзвичайної ситуації та виконати невідкладні заходи зі стабілізації конструкцій.

Sharing is caring!

Send a Comment