Яєчна лихоманка: полтавські можновладці намагаються привласнити знайдені під Кременчуком яйця динозавра

Полтава хоче привласнити собі кошти, які готові виплатити за унікальну знахідку в Чикалівському кар’єрі японські вчені.

Першою про неймовірну знахідку у Чикалівському кар’єрі, що знаходиться в Кременчуцькому районі, повідомила місцева газета «AVтограф».

AV першим повідомив про сенсаційну знахідку
AV першим повідомив про сенсаційну знахідку

У Чикалівському кар‘єрі під час інтенсивного танення снігу вимило шар породи, під яким виявилася величезна порожнина — щось на кшталт карстових печер.

У цій порожнині місцеві мешканці випадково побачили величезний кістяк невідомої тварини. З Полтави терміново прибула охоронна археологічна експедиція на чолі з науковим співробітником обласного центру археології В‘ячеславом Шерстюком, — пише «АVтограф».

Це справді унікальна знахідка, яка має міжнародне значення, - переконаний археолог Шерстюк
Це справді унікальна знахідка, яка має міжнародне значення, — переконаний археолог Шерстюк

Науковці встановили, що кістяк належить динозаврові, а точніше — брахіозавру, найбільшому з відомих науці доісторичних ящерів. Також неподалік від добре збереженого кістяка було знайдено кладку яєць динозавра.

При цьому рештки скам‘яніли так, що в них дуже добре збереглися обриси невилуплених дитинчат ящера.

— Це надзвичайно унікальна знахідка, — поділився з журналістами «AV» першими результатами роботи експедиції Шерстюк. — Окремі скам‘янілі кістки знаходять часто, але щоб майже цілий скелет, та ще в наших широтах — це, не побоюся цього слова, сенсація.

Але найбільше галасу серед наукових кіл країни наробили, звичайно, яйця. На фото, представленому полтавськими науковцями, видно добре збережений зародок динозаврика в одному з яєць.

Очікується приїзд знаменитого Джека Хорнера та групи каналу Діскавері

Сьогодні до Кременчука мають прибути наші колеги з інших країн, розповіли в археологічній експедиції.
Справжньою подією не лише для міста, але й країни стане приїзд Джека Хорнера — всесвітньо відомого палеонтолога із США.

Кістяк динозавра зберігся на диво добре
Кістяк динозавра зберігся на диво добре

Хорнер першим довів, що динозаври піклувалися про своє потомство, робота на цю тему принесла йому всесвітню славу.

Хорнер зацікавився тим, що скелет знайшли біля кладки, — розповів Шерстюк. — Він вважає, що це невипадково. Можливо, це була самка, яка оберігала гніздо і загинула тут, але так і не покинула своїх майбутніх дітей.

Як повідомив нам заступник міського голови Кременчука Руслан Проценко, до міської ради надійшла заявка на дозвіл зйомок від телеканалу Діскавері.

Телевізійники готові заплатити чималі кошти за ексклюзивні права на зйомки сюжету, а згодом і документального фільму, — каже Проценко.

Обласна влада хоче забрати гроші, які пропонує Японія

Проценко також зізнався, що японські вчені вже запропонували продати їм принаймні частину яєць.

Першого квітня до Києва має прилетіти з Японії академік Ікуо Кушіро — мені доручено зустріти його в Борисполі та провести до Кременчука, — розповів Проценко. — Японська Академія наук пропонує чималі гроші. Я гадаю, це буде дуже серйозним наповненням бюджету. Ми зможемо тоді не чекати, поки дадуть гроші на міст, а самі збудувати його. І не десь під Горішніми Плавнями, а в Кременчуці, як ми й хочемо.

Але, разом з тим, редакції стало відомо, що японські гроші за яйця динозаврів хоче освоїти полтавське начальство. Вже ось-ось зареєструють юридичну структуру нового музею під Кременчуком, який буде, втім, обласного підпорядкування.

Археолог Шерстюк розповів, що йому вже запропонували очолити цей музей:

Усі гроші будуть проводитися через рахунок цього музею, який підпорядковуватиметься напряму Полтаві.

Через унікальну знахідку та плани створення цього музею у Полтаві вирішили відкласти будівництво нового мосту під Горішніми Плавнями. Обізнані люди кажуть, що японських грошей більше, ніж китайських, тож проект з яйцями значно вигідніший.

Кременчуцькі активісти кличуть на акцію протесту

Захистити кременчуцьку знахідку від засіхань закликала депутат міської ради Оксана Піддубна. Сьогодні вранці вона провела одиночний пікет біля краєзнавчого музею.  А на 15:00 вона кличе всіх небайдужих кременчужан зібратися на площі Перемоги.

Сьогодні вранці Піддубна провела одиночний пікет біля музею
Сьогодні вранці Піддубна провела одиночний пікет біля музею

Мають прибути академіки з Японії, щоб провести переговори про купівлю яєць. Але в місті вже є й начальники з Полтави, які тиснуть на міську владу, щоб гроші платилися в обласний бюджет, а не кременчуцький, — розповіла Піддубна кореспондентові КременчукToday.

Мене обурили плани Полтави накласти руки на наші яйця! Що це таке? Нам самим є куди витратити японські гроші! Якщо наша фіолетова, чи то пак, гранатова влада не може відстояти динозаврів, то це буду робити я! — сказала Піддубна.

Районна влада вимагає своєї частки

Із поки що неофіційною заявою виступила й районна влада.

Динозавра знайшли не у Кременечуці, а  в районі. — заявив нам один з керівників РДА, який попросив поки що не називати його прізвища. — Тож ящір і його яйця — власність району.  І ми, і громада Кам’яних Потоків мають право на частку.  Будемо будувати дорогу і новий клуб.

Очевидно, що знахідка, яка могла принести Кременчуку міжнародну славу та мільйонні прибутки, загрожує перетворитися на скандал, з якого виграє лише обласний центр.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment