Повідомлення про підозру отримав заступник Кличка

Петра Пантелєєва підозрюють у завданні 40-мільярдних збитків державі через забруднення великої території ртуттю

На території заводу “Радикал” загальний обсяг ртуті складає приблизно 200 тисяч тонн. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу Офісу генерального прокурора.

Заступнику голови Київської міської державної адміністрації та колишньому ліквідатору ВАТ “Радикал” повідомили про підозру в ухиленні від проведення демеркуризації на території колишнього заводу. Зазначається, що забруднення великої території ртуттю призвело до 40-мільярдних збитків.

За версією слідства, чиновник КМДА у 2014 році очолив міжвідомчу робочу групу щодо вирішення екологічних проблем збанкрутілого ВАТ “Радикал”: підприємство виробляло хімічну продукцію для потреб оборони та енергетики, при виробництві використовувалася ртуть.

Крім того, чиновник відповідав за цивільний захист та охорону навколишнього середовища.

На території заводу Радікал загальний обсяг ртуті становить приблизно 200 тисяч тонн.

“Протягом 2014-2021 років на території заводу “Радикал” не проведено жодного заходу, спрямованого на ліквідацію наслідків екологічного забруднення, а також демеркуризацію цієї території”, – йдеться у повідомленні.

Така бездіяльність завдала шкоди більш ніж на 40 мільярдів гривень, наголошують прокурори.

Якщо вину доведуть, підозрюваним загрожує обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Зазначимо, йдеться про заступника голови КМДА Петра Пантелєєва. Це підтвердили у столичній міськадміністрації.

У КМДА заявляють, що завод “Радикал” ніколи не був у власності міста, а небезпечні відходи виникли через недбалість власників підприємства.

Крім цього, у КМДА вважають, що підозра є “черговою спробою політичного тиску на міську владу”. За їхніми словами, державні органи заблокували спроби міста розробити проект утилізації та фінансувати його.

Раніше APnews повідомляв, що першому заступнику голови КМДА Віталія Кличка Миколі Поворознику вручили підозру.

Sharing is caring!

Send a Comment