Повністю перейти на електроенергію з відновлюваних джерел зобов’язалися Кам’янець-Подільський, Чортків та Житомир

Три українських міста – Кам’янець-Подільський, Чортків (Тернопільської області) та Житомир – мають про намір перейти на 100% відновлюваної енергетики до 2050 року та підписали меморандум з міжнародною кліматичною організацією 350.org. Ці міста першими в регіоні країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії офіційно задекларували ціль використовувати лише відновлювану енергетику, повідомляє cityforlife.org.

«Після підписання меморандуму з 350. org про ціль – 100 % відновлюваної енергетики у 2050 році, у нашому місті активно почали працювати великі міжнародні організації та інвестори. Вже будуємо велику теплову електростанцію (ТЕЦ) на біопаливі. Загалом 4 ТЕЦ на біомасі генеруватимуть теплову та електричну енергію для мешканців. Розпочали будівництво першої комунальної сонячної електростанції та зведення першого в Україні комунального будинку з нульовими викидами», – поділився напрацюваннями та першими змінами Сергій Сухомлин, міський голова Житомира.

Рішучих дій зі зменшення шкідливих викидів та доступу до відновлюваної енергетики хочуть жителі ще 15 міст України. Зокрема Київ і Вінниця, а також Івано-Франківськ, Запоріжжя, Кременчук, Львів, Миколаїв, Полтава, Рівне, Одеса, Черкаси, Чернівці, Чортків, Хмельницький та Диканька Полтавської області. 7-8 вересня хвиля кліматичної мобілізації, до якої приєдналися понад 200 країн світу. Відбулося понад 700 заходів, присвячених проблемі зміни клімату.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment