Позбавлення влади олігархів – рецепт від словацького ексміністра економіки Івана Міклоша

Під час виступу на міжнародній конференції «Вперед і вгору: реформування України під час війни» ексзаступник прем’єр-міністра, міністр економіки, міністр фінансів Словаччини Іван Міклош поділився досвідом своєї країни в праві зменшення влади олігархів.

На його думку, сильний чинник, який зменшує владу олігархів, – це відкритість економіки та верховенство права. Як свідчить словацький досвід, у тому разі, якщо олігархи не в змозі конкурувати, це автоматично призводить до зменшення їхнього впливу. У випадку Словаччини деякі олігархи не тільки втрачали свою монополію, а й були вимушені продавати свої бізнеси.

На думку посадовця, проблема блокування українського зернового експорту також має свої шляхи розв’язання. По-перше, украй важливо мінімізувати причини відмови від української продукції на кшталт вмісту шкідливих речовин. Також украй необхідним Міклош вважає контроль за транзитною продукцією – вона в жодному разі не має лишатися в транзитній країні.

Проблему він також вбачає в тому, що українська продукція є дешевшою за європейську завдяки нижчий собівартості та родючості українських чорноземів.

Sharing is caring!

Send a Comment