Працівники Національного музею, що в Пирогово, стривожені узурпацією влади гендиректором Юрієм Бойком!

logo

Відкритий лист Президенту України Петру Порошенку

Шановний пане Президенте!

Профспілковий комітет первинної профспілкової організації Всеукраїнської професійної спілки «Захист справедливості» працівників Національного музею народної архітектури та побуту України, що входить до конфедерації вільних профспілок України звертається до Вас з приводу тривожної ситуації, що склалась в нашому музеї.

kozaki_1342590200

Незрозумілі маніпуляції з призначенням генеральних директорів та виконувачами обов’язків генеральних директорів призвели до призначення на посаду Бойка Юрія Анатолійовича – діючого священика, що не має жодного музейного досвіду та роботи на керівній посаді. Була знехтувана думка колективу та порушені принципи демократії та здобутки Ре волюції Гідності.

Юрій Бойко

Зі слів самого Ю. Бойка, діючий віце-прем’єр-міністр та міністр культури є його чи то кумом, чи то хресником. Вважаємо, що повернення принципів «кумівства» у владу є небезпечним рецидивом, що підриває довіру до самої влади. Тим більше, що призначення цього випадкового в музейній галузі персонажу відбулося без будь-якого обговорення з фахівцями, громадськістю та колективом. Більше того, жодного зрозумілого пояснення, з якою метою Ю. Бойко очолив музей, досі не прозвучало. Натомість Бойко привів із собою «команду», яка жодного відношення ні до культури, ні до музеїв не має.

Його дивні дії та бездіяльність призвели до паралічу нормального функціонування музею.

Повністю відсутні конкретні плани роботи об’єкту, не ставляться задачі структурним підрозділам, не укладаються вчасно угоди, що забезпечують життєдіяльність музею (на вивіз твердих побутових відходів, догляду за сільськогосподарськими угіддями, проведення дератизації та дезінсекції, оплати зв’язку та Інтернет). Відвідуваність музею критично зменшилась, що тягне за собою скорочення прибутків установи та неможливість сплати по рахункам. Заходів для збільшення відвідуваності не проводиться та не заплановано.

Керівником постійно нагнітається нездорова атмосфера в колективі неодноразовими безпідставними заявами про скорочення кількості працівників музею. В той же час зроблені неприпустимі зміни в штатному розписі: за рахунок посад, що є необхідними для функціонування музею додається керівна посада з роздутими функціями – заступник директора з маркетингу та міжнародних зв’язків. Люди, що не є працівниками музею, мають доступ до офіційних та фінансових документів державної установи. Вважаємо це грубим і недопустимим порушенням.

Не дивно, що в атмосфері хамства та нехтування законом є факти фізичної розправи над незгідними. Так, 1-го квітня ц.р. був жорстоко побитий заступник директора В. Логвінов.

Заступник директора музею Вадим Логвінов

З черепно-мозковою травмою, струсом мозку та пошкодженням ока він потрапив до лікарні. Жодних заходів до винуватця з боку Бойка не було застосовано. Натомість так звані «помічники» директора пообіцяли хулігану «відмазати» його від відповідальності – очевидно, це їм вдалося.

Консультацій щодо штатного розпису та його відповідності сучасним вимогам та особливостям музею з профспілковою організацією та профільними керівниками не проводились, що є порушенням Кодексу законів про працю.

125484_2

Керівником музею здійснюються злочинні дії: на службу 102 був зафіксований дзвінок із заявою про крадіжку сіна з музею, було здійснено ряд крадіжок і підпалів споруд, де здійснюють свою діяльність підприємці, що пройшли процедуру оформлення через Фонд держмайна. Натомість Бойко Ю.А. допустив на територію музею більше двадцяти підприємців, що здійснюють свою діяльність незаконно, без належних юридичних документів і дозволів, всупереч визначеної Законом України «Про оренду державного та комунального майна» процедури ведення господарської діяльності, пов’язаної з орендою державного майна. Діяльність ведеться щоденно на основі договору «Про проведення заходу»! Торгівельні споруди не знаходяться на балансі музею, їх розмістили в зоні зелених насаджень, що порушує вимоги Рішення Київради від 25.12.2008 № 1051/1051 «Про правила благоустрою міста Києва».

Навіть сам вхід до музею спотворений спорудами у дусі бразильських фавел, нагадує Шанхай кінця 19 століття. І це – флагман українських музеїв, найбільший скансен Європи. Ганьба! – І тим, хто це сотворив, і тим, хто допустив до керівництва музеєм подібних людей.

Колектив Національного музею народної архітектури та побуту України і громадськість міста Києва вкрай занепокоєні за майбутнє музею! Уже півроку генеральним директором Юрієм Бойком ведеться діяльність на знищення об’єкту історичного надбання української культури!

muz_arhit3

Керівник не звертає увагу ні на колектив, ні на його зауваження. Нехтує будь-якими порадами в роботі і веде музей до загибелі, а це злочин проти наших нащадків!

Також на території музею знаходяться атракціони, які псують його автентичний вид і ведуть свою діяльність без отримання перед експлуатаційних погоджень на встановлення пересувних атракціонів і порядок їх розміщення у м. Києві, відповідно до Рішення Київради від 29.04.1999 № 229/330.

 2012-10-19-421

Ми вимагаємо неупередженого розслідування як факту призначення випадкової особи на посаду директора найбільшого скансену Європи, так і його деструктивної діяльності на цій посаді. Терміново потрібно рятувати музей, призначивши адекватного та відповідального керівника. Дана ситуація кидає тінь на всю існуючу систему влади та показує нехтування інтересами суспільства.

 Нацмузей Пирогово

Члени незалежної профспілки НМНАПУ «Захист справедливості»

 

 

Sharing is caring!

9 thoughts on “Працівники Національного музею, що в Пирогово, стривожені узурпацією влади гендиректором Юрієм Бойком!”

  1. Недовольными являются те сотрудники Музея, которых уличили в систематическом разворовывании музейного имущества и осуществлении воровских махинаций. Те, над которыми завис домоклов меч увольнения. Поле пшеницы и жита, о котором шла речь в письме, самовольно было засеяно замдиректором по хоз. части Логвиновым и начотдела хоз.обеспечения Таранушенко, для прокорма личного скота (кони, овцы, свиньи, гуси), которых он незаконно содержит в хоз постройках музея,с попустительства предыдущего директора Д.Зарубы.

   1. А чого не працюють у музеї вітряки? Минулого року один працював? Обіцяли запустити інші. І що сталося з млином? де обіцяні покращення? Питання до Дмитра: чого живуть козаки у музейному експонаті біля надувного дитячого майданчика?

   2. Димон, не переживай. Место в свинарнике, в хоз. постройках, найдется и для тебя. Кормить не будут – нечем. С полями щас все в порядке – бурьяны. Будешь жрать лободу, барашек.

 1. Пани, що написали попередні коментарі, напевно, гарно знаються на ситуації, тому я про інше)
  Я хочу приїхати із сім”єю 20 червня до Національного (наголошую) Музею. На підставі чого мені і моїй сім”ї буде заборонено вхід?)

 2. Лет уже с десяток я знаю прекрасного человека, любимого прихожанами священника и просто достойного и уважаемого отца Юрия Бойко. Живу недалеко от Национального музея архитектуры, бывал в нём и всегда удивлялся тому, что эта по истине мировая жемчужина с каждым годом всё более и более находится в упадке. Закостенелый взгляд на имущество музея было присуще абсолютно всем руководителям этого красивого места. Цена на билеты заоблачная и недоступная для многих желающих посетить музей. Руководство тесно сотрудничало с бывшим диктатором и его отдыхающими в феофанской больнице №1 прихлебателями. Это осиное гнездо вообще потеряло облик музея. А коллектив мутный и предприимчивый. Непонятно кем спущеные сверху мероприятия обязательно заканчивались грандиозной попойкой и танцами до упаду, несмотря ни на какие траурные дни или религиозные праздники. Барыши – вот кредо этой специфической организации -недомузея.

 3. Развели при Зарубе грязь! Постоянно пили и спали между собой! А начальник юридической служби – алкоголик! Таранушенко издеваеться с колектива! А молодые парни прячуться за своим бизнесом от армии! Косят! Вы послушайте весь колектив, а не сумаброд Зарубы! Который он привел в 2012 году!!! Позор таким деятелям!!! Они скрывают свои махинации! Надеяться, что снимут Бойка и будут дальше красть!!!

  1. Бойка сняли. Оказался алкоголиком. пили со своим замом. Насчет спали – не знаю. научи, антошка, как это – прятаться за бизнесом от армии?И еще – шо ты такое куришь?))

 4. Пане гАндоне, дуже дякую, що ви переймаєтесь моїм здоров’я, але хотів зауважити, що алкоголізм – це хвороба, а я п’яниця, що в свою чергу явяє собою способом проведення вільного часу!

Send a Comment