Президент підписав закон про земельний мораторій

 Петро Порошенко підписав закон про продовження мораторію на продаж сільгоспземель до 2020 року.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляється на сторінці законопроекту №2666-VIII на сайті Верховної Ради.

Вперше мораторій запровадили в 2001 році. З 2002 року мораторій почав діяти як тимчасовий захід із метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, після чого Верховна Рада неодноразово його продовжувала.

МЕРТ  пропонувало Порошенку ветувати закон.

«За оцінками Світового банку, запровадження ринку землі створило б можливості для зростання ВВП України щороку на додаткових 0,6-1,6 процентного пункту й дозволило б залучати близько 1,5 мільярда доларів додаткових інвестицій на рік, надати поштовх до розвитку сільськогосподарського та фінансового секторів та сільської місцевості», – заявили в МЕРТ.

Нагадаємо, 17 січня Верховна Рада відхилила проект постанови про скасування рішення щодо продовження заборони на відчуження сільськогосподарських земель.

Проект постанови був спрямований на скасування рішення Верховної Ради від 20 грудня 2018 року про ухвалення в першому читанні за основу та в цілому проекту закону України «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель».

Громадська коаліція за скасування мораторію закликала президента Петра Порошенка ветувати закон.

22 серпня 2018 року набуло чинності рішення Європейського суду, згідно з яким мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення визнаний таким, що порушує права людини. Конституційний суд України відмовився оцінювати конституційність мораторію, незважаючи на рішення ЄСПЛ.

За скасування мораторію на продаж землі виступають уже близько 1,5 тисячі організацій.

 

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment