Президент України назвав умову, за якої може піти у відставку

Володимир Зеленський заявив, що має на меті побороти корупцію в Україні. Проте якщо б його самого звинуватили у справжній корупції – він готовий скласти свої повноваження. Про це Зеленський сказав в інтерв’ю The Times of Israel, відповідаючи на питання, щоб він робив, якби його звинуватили в корупції.

Журналісти навели приклад прем’єра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, якому висунули офіційні звинувачення у корупції та хабарництві. «Якби мене звинуватили в якійсь справжній корупції – пред’явили не політичні звинувачення, а щось, що дійсно було – тоді, відповідно до Конституції, мені довелося б піти у відставку», – сказав Зеленський.

Він додав, що на посаді президента України планує боротися з корупцією в країні, але це тривалий процес. Глава держави нагадав, що наразі в Україні проходить реформа прокуратури – були звільнені декілька тисяч прокурорів, а сотні повинні пройти повторну кваліфікацію. На черзі – реформування служб безпеки, щодо яких Верховна Рада приймає закони.

Також президент розповів про проблеми в судовій системі України і нагадав про початок роботи Вищого антикорупційного суду. «Ми призначили нового керівника Державного бюро розслідувань, і вона реформує ієрархію. Ми запровадили Антикорупційний суд у вересні. З цим багато проблем, як і з усім судовим процесом в Україні. Це довга битва. Але, коли у нас будуть сильні ці інститути, ми припинимо всю корупцію», – наголосив Зеленський.

До слова, з 1 січня в Україні набув чинності закон про корупцію. У ньому йдеться про захист для викривачів корупції – держава гарантує їм анонімність і право на безоплатну правову допомогу. Також ці люди можуть отримати винагороду в межах 10% від суми відшкодованих державі збитків копуціонером. Нині такий максимум становитиме 14 мільйонів 169 тисяч гривень.

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment