Президент України Зеленський провів телефонні переговори з Путіним

Володимир Зеленський провів нову телефонну розмову з лідером Російської Федерації Володимиром Путіним. Про це поінформували в прес-службі Офісу президента України.

«Сторони обговорили виконання домовленостей, досягнутих під час «нормандського саміту» 9 грудня 2019 року в Парижі, а також підготовку до наступної зустрічі лідерів «нормандської четвірки», — сказано в повідомленні.

Окремо було акцентовано увагу на процесі звільнення утримуваних українських громадян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму, а також в РФ.

«Сторони погодилися з необхідністю активізувати роботу на рівні Тристоронньої контактної групи в Мінську для реалізації досягнутих домовленостей», — підкреслюється в повідомленні.

Варто відзначити, що наступна зустріч лідерів країн в «нормандському форматі» (Україна, Франція, Німеччина, Росія) запланована на квітень цього року. Раніше новопризначений глава ОПУ Андрій Єрмак заявив, що на Банковій не виключають проведення зустрічі президента Володимира Зеленського з лідером Росії Володимиром Путіним ще до переговорів в «нормандському форматі», але при дотриманні деяких умов.

«Що стосується зустрічі з Володимиром Путіним, це рішення буде приймати президент. Якщо він буде бачити, що ця зустріч є необхідною, вона може стати кроком для отримання дійсних результатів від переговорів в «нормандському форматі», ми це не виключаємо», — підкреслив він.

Єдина поки що особиста зустріч Володимира Зеленського та Володимира Путіна відбулася в грудні 2019 року в рамках саміту в «нормандському форматі». За її підсумками Зеленський заявив, що у лідера РФ «інша природна біомеханіка».

Згодом прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков повідомив, що президенти України і Росії далекі від згоди з цілої низки питань.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що лідер Росії Володимир Путін розуміє, що війну на Донбасі треба закінчити.

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment