Про перспективи українців у Польщі: через 5 років даватимуть громадянство

 polshha

Польській владі слід замислитися над спрощенням процедури отримання громадянства українцями, адже вони одні із тих, хто найтяжче працює і при цьому не вимагає державних виплат

screenshot_4

Відповідну думку висловив директор Warsaw Enterprise Institute і радник польських оборонних фірм Анджей Талага. Про це пише ua-reporter.com.

Він запевнив, що для заробітчан з України слід відкрити спеціальні навчальні заклади, а не тільки «ворота до плантацій полуниці», дати можливість влаштуватися на службу до армії.

screenshot_3

Основною проблемою досі залишається неофіційне працевлаштування, хоча насправді у Польщі є реальний попит від фірм із хорошою репутацією: тільки протягом минулого року чиновники зафіксували 730 подібних клопотань.

Дещо легше з мовним питанням, адже українцям зовсім не складно зрозуміти польську, або й досконало її вивчити через лексичну схожість. Крім того, самі поляки завжди позитивно ставилися до мігрантів із сусідніх країн.

screenshot_5

Експерт вважає, що слід пришвидшити процедуру отримання дозволу на проживання, а через п’ять років перебування в Польщі надати можливість оформлення громадянства. У такий спосіб українці могли б отримувати державні стипендії в університетах і не платити за освіту, а згодом – офіційно працевлаштуватися. Подібна практика успішно використовується у США, Франції та Великій Британії.

Джерело: http://svitua.com.ua/news/201707/4205-5-rokiv-davatymut-gromadyanstvo-perspektyvy-prognozuyut

 

Sharing is caring!

Send a Comment