Про прокурорів — брехунів і прогульників…

Адвокат Лариса Криворучко

А за систематичне повторення ще й про прокурорів-рецидивістів

Життя кожного з нас багато в чому залежить від інших людей: вчителів, лікарів, продавців у магазині тощо. Особливе місце серед них займають представники судово-правовї системи: адвокати, судді, прокурори. Від даних осіб та їх професійного підходу залежить доля кожної конкретної людини.

16 липня 2021 року, журналіст УкрПресІнфо відвідав судове засідання в Шевченківському районному суді м. Києва, суддя Кваша А.В., правова кваліфікація: ч.4 ст.296 КК України (хуліганство), захисник Криворучко Л.С.

Реалії судового процесу негативно вразили: сторона державного обвинувачення (прокуратура) вже вкотре не з’являється на судовий процес.

Журналістам УкрПрес Інфо вдалося поспілкуватися із захисником в судовому процесі — адвокатом Ларисою Криворучко. Вона повідомила про систематичні ухилення від своїх функціональних обов’язків сторони державного обвинувачення, багаторазове неприбуття прокурорів в судові засідання, у зв’язку з чим відбувається затягування судового розгляду кримінального провадження.

Додатково журналістам стало відомо, що судовий процес по ч.4 ст.296 КК України розглядається в Шевченківському районному суді м. Києва близько 3-ох років. Державне обвинувачення в інкримінованому хуліганстві громадянина П. у даній справі представляє група з чотирьох прокурорів Київської місцевої прокуратури №10, а саме: Панов В.С, Тонканцов Г.О., Дисак П.Б. і Лейтар О.С. До речі, за період розгляду цієї справи вже багаторазово зривалися судові засідання через неприбуття прокурорів та/або непідготовку до судових процесів. Або ж взагалі через повне недбальство, коли прокурори забували матеріали кримінального провадження!

Суддя Кваша

На судове засідання, призначене на 16 липня 2021 року, прокурор Київської місцевої прокуратури №10 Лейтар О.С. надіслав лист на ім’я судді Шевченківського райсуду Кваша А.В., в якому повідомляє, що:

— Дисак. П.Б. і Тонканцов Г.О. прийняти участь в судовому засіданні не можуть, оскільки виконуватимуть службові обов’язки «в іншому місці» (в якому саме — цієї інформації суду не надано);

— Панов В.Є. також кудись зник, а про причину неприбуття не повідомив;

— Лейтар О.С. повідомив суд в кореспонденції непроцесуальної форми про те, що він теж не може прийняти участь в судовому процесі, оскільки братиме участь протягом цілого робочого дня в судовому процесі в Шевченківському районному суді м. Києва, суддя Мартинов Є.О. Журналіст УкрПрес Інфо і адвокат Лариса Криворучко одразу перевірили обставину перебування прокурора в судовому засіданні у судді Мартинова Є.О. і з’ясували, що прокурор Лейтар О.С. відверто збрехав.

Прокурор Лейтар О.С. дійсно був у судді Мартинова Є.О., однак пішов за півгодини до початку розгляду судового провадження у судді Кваша А.В.

Прокурор Лейтар О.С. пізніше зізнався, що був просто неготовий до дебатів у судовому процесі. Справа полягає в тому, що, за спостереженням журналістів і тенденцією цього судового розгляду, теоретично цілком очікуваний виправдувальний вердикт громадянину П. У зв’язку з цим прокурори не бажають приходити в даний судовий процес, адже «пляма» виправдувального вироку на прокурорському і без того не раз заплямованому мундирі може стати фінальним акордом в професійній діяльності кожного прокурора.

Звертаємо увагу, що лист прокурора Київської місцевої прокуратури №10 Лейтара О.С. оформлений на бланку прокуратури, якої не існує. Документ не містить вихідного реєстраційного номеру, не зазначено дати його виготовлення, не вказано виконавця — згідно з вимогами Тимчасової інструкції з діловодства в органах прокуратури, затвердженої Наказом Генеральної прокуратури України від 12.02.2019 № 27. Отже це є службовою недбалістю даного прокурора.

Нагадуємо, що в органах прокуратури діє електронний документообіг і вихідні офіційні документи зобов’язані оформлюватись відповідно до вимог діючого законодавства. Враховуючи грубі помилки, такий документ підпадає під ознаки приватного інтересу, що є складовою корупційного ризику.

З точки зору поведінки прокурорів і професійної етики: свідоме ігнорування і неприбуття на суди без поважних причин — це показник серйозних службових проступків, за яку покладається дисциплінарне стягнення аж до звільнення. Адже прокурори отримують велику зарплату, вони фінансуються з кишені українських громадян, з їхніх податків, а отже вони крадуть ці гроші та ще й на додачу цинічно брешуть!

Порожне місце панів прокурорів

До речі, оскільки прокурори ігнорують і прогулюють судові засідання без поважних причин тобто вчиняють це, систематично повторюючи, то в даному випадку їх цілком резонно можна назвати рецидивістами.

Згідно з вимогами ч.1 ст.324 КПК України, якщо в судове засідання не прибув за повідомленням прокурор у кримінальному провадженні, суд відкладає судовий розгляд, визначає дату, час та місце проведення нового засідання і вживає заходів до прибуття його до суду. Одночасно, якщо причина неприбуття є неповажною, суд порушує питання про відповідальність прокурора/прокурорів, які не прибули на засідання, перед органами, які згідно із законом уповноважені притягати їх до дисциплінарної відповідальності.

Шкода, що до панів прокурорів не можливо застосувати силовий привід, чим вони і користуються.

Тож, громадяни України, захищайте свої законні права і буде Вам щастя.

Sharing is caring!

Send a Comment