Продавати машини та квартири заборонять деяким українцям

В Україні хочуть запровадити заборону на продаж квартир і машин для певної категорії громадян. Про це повідомляється у матеріалі видання»Фокус». Законопроект №9363 вже розроблений урядом і зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді.

Йдеться про українців, які потрапили до Єдиного реєстру боржників. Саме їм мають намір заборонити відчуження рухомого та нерухомого майна, доки вони не розрахуються зі своїми боргами.

Законопроектом пропонується запровадити автоматичну взаємодію всіх державних реєстрів з Єдиним реєстром боржників. Таким чином, якщо боржник захоче продати щось зі свого майна (будинок чи автомобіль), то нотаріус, який оформлятиме угоду купівлі-продажу, відразу побачить його в реєстрі боржників і відмовить йому в реєстрації угоди.

Продаючи своє майно, боржники таким чином намагаються сховати свої прибутки від виконавчої служби. Але якщо Рада проголосує цей законопроект, то боржникам уже не вдасться приховувати свій стан у такий спосіб.

Навіть якщо боржнику все ж таки вдасться здійснити продаж свого майна через нотаріуса, така угода не матиме жодної юридичної сили.

Важливий акцент, що зовсім неважливо, чому громадянин потрапив до Єдиного реєстру боржників, підхід до всіх буде однаковий.

Згідно із законопроектом, до реєстру не будуть вносити боржників, у яких розмір боргу за аліментами менший за суму за три місяці.

Водночас законопроект передбачає випадки, коли власникам авто — боржникам у реєстраційній дії (перереєстрації, знятті з обліку) не відмовлять.

Йдеться, зокрема, про такі випадки:

  • перереєстрація не передбачає відчуження транспортного засобу;
  • відбувається придбання або одержання ТЗ у рахунок погашення боргу;
  • придбання авто відбувається за договором купівлі-продажу предмета забезпечувального обтяження;
  • безоплатна передача конфіскованого ТЗ.

Sharing is caring!

Send a Comment