Прокуратура Німеччини почала розслідування щодо Марка Цукерберга

Адвокат Чан-хо Джан (Chan-jo Jun) висунув звинувачення проти Марка Цукерберга, головного операційного директора Шеріл Сандберг (Sheryl Sandberg) і європейських топ-менеджерів Facebook Мартіна Отта (Martin Ott), Гарета Ламбе (Gareth Lambe) та Річарда Аллана (Richard Allan). Згідно з його скаргою, Facebook діяв незаконно, не зумівши усунути велику кількість повідомлень, які розпалюють ненависть або насильство, пише CNN.

Чан-хо Джан навів приклади сотень постів, які є образливими для мігрантів, які заперечують Голокост, виражають підтримку терористичних угрупувань, закликають до насильства. За його словами, Facebook не вжив жодних заходів навіть після того, як про ці пости було повідомлено компанії.

У Facebook звинувачення прокоментували як «не варті уваги». «Не було жодного порушення німецького законодавства ні з боку Facebook, ні співробітниками компанії. Ми тісно співпрацюємо з нашими партнерами, щоб боротися з пропагандою ненависті»,  – йдеться в заяві компанії.

Раніше прокуратура в Гамбурзі відхилила аналогічну скаргу, висунуту Чан-хо Джаном проти Facebook на початку цього року, заявивши, що вона перебуває за межами юрисдикції. На думку адвоката, його остання скарга має більше шансів на успіх.

Минулого тижня понад 70 правозахисних груп США звернулися до CEO Facebook Марка Цукерберга з проханням роз’яснити політику компанії щодо видалення контенту. Правозахисники написали колективного листа, в якому розкритикували соцмережу за випадки видалення записів користувачів, у тому числі таких, що стосуються порушень прав людини і насильства з боку поліції.

Facebook нещодавно анонсувала пом’якшення цензури в матеріалах користувачів, однак конкретна дата змін в стандартах публікацій на Facebook не уточнюється.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment