Прокурори-інваліди отримали понад 14 млн. грн. сумнівних виплат

Державне бюро розслідувань перевірить законність отримання 70 працівниками черкаської прокуратури статусу інвалідів. Наразі триває досудове розслідування. Відповідну справу розміщено на сайті Єдиного державного реєстру досудових розслідувань.

Триває розслідування за матеріалами управління внутрішньої безпеки Генпрокуратури по ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою) та ч. 2 ст. 366 КК України (службове підроблення).

Слідчі вивчають можливі факти необґрунтованого встановлення діагнозу захворювання та групи інвалідності працівникам прокуратури Черкаської області, що призвело до безпідставного нарахування пенсійних виплат.

Так, в органах прокуратури Черкаської області працює 70 прокурорських працівників, яким у період з 4.12.2008 по 15.04.2020 була встановлена інвалідність. Загалом у прокуратурі Черкаської області працює 394 працівники – отже, майже 18% прокурорів області є людьми з інвалідністю (2 або 3 група інвалідності).

«Вивченням електронних декларацій вказаних прокурорів встановлено, що вони отримали пенсійні виплати за цей період на загальну суму понад 14 млн 073 тис. грн», – йдеться в ухвалі суду.

Слідство підозрює, що працівники закладів охорони здоров’я та медико-соціальних експертних комісій, за змовою з прокурорами внесли недостовірні дані до медичних документів на підставі яких прокурори набули статусу інвалідності.

Sharing is caring!

Send a Comment