Питання перевиборів мера та міськради Ірпеня Верховна Рада розгляне 15 січня 2019 року

Проекти постанов Верховної Ради України про дочасні перевибори міського голови Ірпеня №9435 та Ірпінської міської ради №9436 зареєстровані в парламенті та чекають свого розгляду під час пленарного засідання, яке продовжиться після канікул – 15 січня наступного року.

У пояснювальній записці, зокрема, зазначається, що колишній міський голова Володимир Карплюк подав у відставку ще 2 серпня цього року, але нові вибори мера ще й досі не призначені. Також згадується про «факти порушень Конституції України та чинного законодавства України посадовими особами органів місцевого самоврядування та виконавчої влади у м. Ірпінь».

d-chibisov-i-v-karplyuk-protystoyannya

Протистояння екс-мера Ірпеня В. Карплюка (на фото праворуч) з колишнім прокурором Київщини Д. Чібісовим закінчилося не на користь останнього

У разі прийняття Верховною Радою даних проектів, вибори мера та депутатів в Ірпені мають відбутися в останню неділю 60-денного строку з дня набуття чинності цих постанов. Велика ймовірність, що вибори міського голови та міської ради Ірпеня можуть відбутися в один день з виборами Президента України – 31 березня 2019 року.

«У разі прийняття Постанови Ірпінська міська рада понесе політико-правову відповідальність за численні порушення, корупційну діяльність і дестабілізацію соціально-політичної ситуації в місті. Це також дозволить докорінно змінити місцеву владу, привести органи місцевого самоврядування у місті у відповідність з громадськими настроями і викликами часу, стабілізувати ситуацію у м. Ірпінь, а також гарантуватиме територіальній громаді міста Ірпінь право на місцеве самоврядування», – зазначається у резолютивній частині пояснювальної записки.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment