Рамштайн-12: перші підсумки і ключові заяви учасників

Ключовою темою зустрічі Контактної групи з питань оборони України (у форматі Рамштайн) 25 травня стала тема посилення захисту українського неба. Про це заявив у вступному слові міністр оборони США Ллойд Остін.

Він зазначив, що союзники продовжують зміцнювати протиповітряну оборону України та «рятувати безневинні життя». Остін уточнив, що росія відновила шокуючі та ганебні ракетні атаки, націливши, зокрема, гіперзвукові ракети на Київ.

Глава Пентагону нагадав, що українці вже отримали зенітно-ракетні комплекси Patriot від США, Німеччини та Нідерландів і ці системи «рятують життя». Так само, як і інші комплекси ППО – IRIS-T та NASAMS, надані союзниками.

Росія не отримала переваги в українському повітряному просторі

Остін назвав наземні системи ППО «найважливішим потенціалом», який учасники Контактної групи надають Україні для захисту неба та громадянської інфраструктури.

«І Україна точно та вміло збиває російські ракети… Ми допомогли Україні захистити небо. І ми не відступимо. Росія не змогла здобути перевагу в українському повітряному просторі. І тому можливості протиповітряної оборони знову будуть у центрі наших сьогоднішніх дискусій», – наголосив Остін.

Він сказав, що найбільш важливою допомогою, яку зараз надають Україні, є наземні системи ППО та відповідні боєприпаси.

«Путін сподівався, що наша рішучість зникне. Він робив ставку, що наша єдність розколеться. Але ми зберігаємо єдність як ніколи до цього», – наголосив Остін.

Прискорення промислового виробництва

Ще однією темою, за його словами, будуть «шляхи подальшого прискорення промислового виробництва критичних систем». Йдеться про нарощування промислових потужностей виробництва зброї.

«Ми зосереджені на постачаннях, які досягають реальних результатів у реальному часі. Однак Сполучені Штати також віддані довгостроковій підтримці України», – заявив глава Пентагону.

Навчання українських пілотів

Остін нагадав, що Вашингтон нещодавно підтримав навчання українських пілотів на сучасних винищувачах четвертого покоління, зокрема на F-16. Він пояснив, що це сприятиме подальшому зміцненню та удосконаленню можливостей Повітряних сил України «у довгостроковій перспективі».

«Ми сподіваємося, що ці навчання розпочнуться найближчими тижнями… Це ще раз демонструє нашу спільну рішучість забезпечити, щоб суверенна та безпечна Україна могла стримувати будь-яку майбутню агресію та захищатися від майбутніх атак», – додав Остін.

Країни «Рамштайну» нададуть Україні військову допомогу на $65 млрд.

За його словами, обсяг оборонної допомоги Україні в рамках групи Рамштайн досяг близько $65 млрд. Зокрема, США з часу минулого засідання Контактної групи надали допомогу на $1,8 млрд. До пакетів увійшли боєприпаси до систем HIMARS, протитанкових систем та ракет з лазерним наведенням, броньовані бруківки, комплекси ППО. Крім того, союзники постачають 155-міліметрові артилерійські снаряди, навчають українців на своїх полігонах та техніці.

«Ставки високі, але причина справедлива. І наша воля сильна… І ми відстоюватимемо вільну і суверенну Україну стільки, скільки потрібно», — підсумував Остін.

Це вже дванадцята зустріч міністрів оборони країн-союзниць у форматі Рамштайн. На цей раз вона проходить онлайн. До зустрічі приєднався голова Міноборони України Олексій Рєзніков, який мав поінформувати союзників про невідкладні потреби української армії.

Рамштайн-12 – що треба знати

25 травня триває чергова зустріч Контактної групи з питань оборони України, цього разу – в онлайн-форматі.

Участь у засіданні бере міністр оборони України Олексій Рєзніков – для ознайомлення контактної групи із пріоритетними потребами України для подальшої боротьби.

Крім цього, під час засідання, як очікується, командири Європейського командування Збройних сил США та група підтримки України в галузі безпеки повідомлять про короткострокові потреби України. Також обговорюватимуться способи подальшого прискорення промислового виробництва.

Нагадаємо, раніше «Флот 2017» повідомляв, що Данія розпочинає обіцяне навчання українських льотчиків на винищувачах F-16. Тренувальний курс триватиме кілька місяців.

Також повідомлялося, що перед 12-м Рамштайном Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний обговорив ситуацію на фронті з командувачем сил НАТО в Європі.

Sharing is caring!

Send a Comment