Рівень забруднення повітря додатково виміряють в Україні – зафіксовано перевищення викидів

Після того, як Україну накрив густий туман, Міністерство енергетики та захисту довкілля спільно з незалежними лабораторіями проведуть вимірювання забруднення повітря. Про це повідомляє пресслужба міністерства.

Зазначається, що відповідне рішення прийняли на екстреній нараді між міністром, представниками Гідрометцентру, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Національної геофізичної обсерваторії.

«За даними від Гідромедцентру концентрації оксиду вуглецю в період з 15 по 21 жовтня 2019 р. в атмосферному повітрі більшості міст України залишались у своїх звичних параметрах, тобто у тих значеннях, які для них властиві. Але це не означає що повітря в українських містах чисте», – йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією від Гідрометцентру та ДСНС, стан повітря в Україні в межах, притаманних на цю пору року в порівнянні з попередніми роками. Тобто підстав для хвилювання про значні додаткові джерела забруднення повітря немає. Проте, було зафіксовано перевищення викидів по деяких забруднюючих речовинах в усіх промислових містах України, таких як Маріуполь, Дніпро, Кам’янське, Запоріжжя.

За результатами екстреної наради вирішили привести українські показники до європейського формату, аби мати змогу порівнювати якість повітря в Україні та інших країнах.

«Аби ще раз перевірити достовірність даних міністерство вирішило провести спільні вимірювання забруднення повітря із незалежними лабораторіями. Про результати вимірювань ми повідомимо», – додали у відомстві.

Раніше глава ДСНС Микола Чечоткін заявляв, що суттєвого забруднення повітря на території України, яке могло б спричинити виникнення густих туманів в останні дні, не зафіксовано.

У КМДА повідомили про небезпеку через забруднення повітря у Києві.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment