Роль РНБО в деолігархізації прокоментував Данілов

Олексій Данілов: Ми ж повинні розібратися, хто і як став олігархом за рахунок наших з вами спільних грошей 

Секретар Ради Національної безпеки та оборони Олексій Данілов в інтерв’ю НВ прокоментував роль РНБО в деолігархізації в Україні

За словами Данілова, РНБО зайнята не боротьбою з олігархами, а тим, щоб зробити те, що певні люди є олігархами, публічним фактом. Ми не боремося. Ми говоримо, що якщо людина олігарх, то треба, щоб це було публічним фактом», – заявив він. Данілов зазначив, що олігархів в Україні багато і останнім часом з’явилися нові.

«У нас вельми цікава ситуація. Дивіться, у нас був період банкопаду, коли, якщо я не помиляюся, десь 96 млрд грн наших грошей ми змушені були заплатити за якісь, на мій погляд, не зовсім коректні дії певних осіб. Ми ж маємо розібратися, хто і як став олігархом за рахунок наших з вами спільних грошей. Це має бути публічний процес», – заявив секретар РНБО.

Водночас, Данілов наголосив, що ніхто не веде боротьбу з великим бізнесом. «Якщо людина є інвестором, якщо він український бізнесмен, працює чесно, йому велику повагу. Але якщо сьогодні стратегічна галузь промисловості контролюється іноземними компаніями, контролюється людьми з країни-агресора, ми маємо на це дивитися і закривати очі?» – сказав він.

Секретар РНБО зазначив, що «трикутник: олігархи – монополія – корупція» був «побудований олігархами з 1998 року», коли рішення парламенту «почали продавати і купувати».

«У цьому трикутнику ми перебуваємо і сьогодні, олігархи його побудували, і по-іншому вони існувати не можуть. Нам треба терміново з цим боротися. Ба більше, якщо необхідно буде якесь хірургічне втручання, президент Зеленський обов’язково його зробить», – запевнив Данілов.

1 липня народні депутати ухвалили законопроект про олігархів у першому читанні. 25 липня спікер Ради Дмитро Разумков повідомив, що до нього подали понад 1230 поправок. За словами голови фракції в Раді партії Слуга народу Давида Арахамії, Рада збирається розглянути законопроект у другому читанні восени.

Згідно із законопроектом, олігархом вважається фізична особа, яка відповідає щонайменше трьом з таких ознак:

  • бере участь у політичному житті;
  • має значний вплив на ЗМІ;
  • є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб’єкта господарювання, у день набуття законом чинності є суб’єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному товарному ринку відповідно до закону України Про захист економічної конкуренції та протягом року поспіль підтримує або посилює це становище;
  • підтверджена вартість активів особи (і осіб, бенефіціаром яких вона є) перевищує 1 млн прожиткових мінімумів (у 2021 році – 2,27 млрд грн).

Рішення про визнання особи олігархом прийматиме Рада національної безпеки та оборони України. РНБО також буде вести реєстр олігархів. Їм заборонять робити внески для підтримки політичних партій і купувати об’єкти великої приватизації.

Володимир Зеленський вніс законопроект до Верховної Ради 2 червня. Він запропонував винести його на всеукраїнський референдум, якщо парламент провалить голосування.

Sharing is caring!

Send a Comment