Російський дипломат, висланий з Німеччини, виявився офіцером розвідки

Російський шпигун був залегендованим в Берліні як заступник військового аташе

Шпигун ГРУ Євгеній Суцкій працював в російському посольстві в Берліні і намагався завербувати німецького політика. Після вбивства в Берліні громадянина Грузії Зелімхана Хангошвілі уряд Німеччини вислало з країни двох співробітників російського посольства, так як в злочині обґрунтовано підозрюються спецслужби РФ. Одним з виселених дипломатів виявився чинним співробітником російської військової розвідки, повідомляє «Європейська правда».

Євгеній Суцкій займав в посольстві посаду заступника військового аташе, будучи при цьому офіцером Головного управління Міністерства оборони РФ (колишнього Головного розвідувального управління). Автори журналістського розслідування, опублікованого в Bild, називають Суцкого «висококласним шпигуном, що працював на російську розвідку ГРУ в Німеччині».

Суцкій народився 9 березня 1984 року в Гуково Ростовської області, в 2005 році він перебрався в Москву для навчання в університеті. У російській столиці він з майбутньою дружиною були завербовані ГРУ.

28 червня 2017 року Суцкого відправили в Берлін, залегендованим заступником військового аташе. В поле зору німецьких спецслужб він потрапив в липні 2019 року. На прийомі в посольстві КНР Суцкого познайомили з колишнім кандидатом в Бундестаг від ХДС Салахдіном Кобань, і росіянин спробував завербувати політика.

За даними авторів розслідування, зв’язок Суцкого з убивством Хангошвілі не встановлена. Але заступника російського аташе вислали «не просто так», і питання його причетності до злочину залишається відкритим.

Громадянина Грузії Залмана Хангошвілі, який був польовим командиром під час другої чеченської війни і бився проти федеральних сил, 23 серпня застрелили в Берліні. Хангошвілі з 2002 року перебував у розшуку в Росії за звинуваченням у тероризмі. У 2016 році він перебрався в Німеччині після того, як роком раніше в Грузії на нього було скоєно замах.

За підозрою у вбивстві затримали росіянина з паспортом на ім’я Вадима Соколова. За даними видання The Insider, справжнє ім’я затриманого Вадим Красиков, йому 54 роки, і в 2014 році РФ оголосила його в міжнародний розшук.

4 грудня розслідування вбивства Хангошвілі доручили Федеральній прокуратурі Німеччини. Участь в розслідуванні цього органу свідчить про те, що в злочині підозрюються іноземні спецслужби.

Через відмову РФ співпрацювати зі слідством з Німеччини було вислано двох російских дипломатів. Кремль, в свою чергу, оголосив персонами нон-грата двох співробітників посольства Німеччини в Москві.

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment