Рослину, яка вбиває Київські водойми, вилучили з “Червоної книги”

Водяний горіх плаваючий, який вбивав Київські водойми, нарешті зник з Червоної книги України. Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. Охоронного статусу також позбавили і сальвінію плаваючу, яка стала загрозою для риби. Загалом до четвертої редакції Червоної книги України увійдуть 857 видів рослин та грибів (у третьому виданні 2009 року їх було 826). 

Зазначимо, що раніше Київський рибоохоронний патруль ініціював проведення досліджень з проблеми водяного горіха. Адже як відомо, він має згубний вплив на стан гідробіонтів, зокрема у водоймах Київського та Канівського водосховищ, яким заростають величезні площі акваторії і вкривають поверхню суцільним зеленим килимом. Це створює несприятливі умови життєдіяльності водних біоресурсів на усіх етапах їх розвитку.

Матеріали цих наукових досліджень були надіслані до Мінприроди, що і стало основою виведення водяного горіху з Червоної книги.

«Це саме той випадок, коли слова були підтверджені реальними справами, які дали позитивний результат! Екологічна проблема загальнодержавного значення була вирішена за приватні кошти компаній. Хоча так не має бути…», – прокоментував начальник Київського рибоохоронного патруля Володимир Мухін.

Як повідомлялося, у боротьбі з водяним горіхом, що вбиває київські водойми, будуть застосовуватися дрони.

Sharing is caring!

Send a Comment