Ринок цифрових грошей в Україні

Відповідно до законодавства України, електронні гроші — одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої, приймаються як засіб платежу іншими особами, ніж особа, яка їх випускає, і є грошовим зобов’язанням цієї особи, що виконується в готівковій або безготівковій формі

Ринок цифрових грошей почало штормити – за пару днів деякі монети виросли на десятки відсотків, але раптово втратили стільки ж. Волатильність повернулася, а це значить, що на новому вигляді активів можна швидко розбагатіти … або обанкротитися.

ВОЛАТИЛЬНІСТЬ (volatility) – ступінь мінливості значення індикатора, змінної, параметра в часі. Іноді В. називають «розкидом» цін, курсів та інших кількісних показників. В. зазвичай вимірюється дисперсією або представленим у річному виразі стандартним відхиленням змін. Причинами В. можуть бути різні чинники ринкового та неринкового характеру. Виділяють історичну В., сезонну, прогнозовану, циклічну, В. акцій, валютного курсу, цін, курсів, премій опціонів тощо.

В. вважають високою, якщо показники істотно змінюються як в один, так і в інший бік. Чим вище В., тим, як правило, вищий ризик.

Джерела:

  1. Методичні вказівки з інспектування банків «Система оцінки ризиків // Постанова Правління Національного банку України від 15.03.2004 р. №104.
  2. Методичні рекомендації щодо організації та функціонування систем ризик-менеджменту в банках України // Постанова Правління
    Національного банку України від 02.08.2004 р. № 361.

26 червня курс Bitcoin піднявся на 25% і встановив новий річний максимум вище $ 13 760. Однак уже менше ніж через дві години перша криптовалюта торгувалася на рівні в $ 12 370, а до вечора 28 червня – коштувала $ 10 576. На даний момент незрозуміло, чи був цей локальний мінімум стартовим майданчиком для нового зростання монети, або її ціна піде ще нижче. Ясно одне – криптовалюта вже почали привертати увагу людей, які зазвичай не пов’язані з фінансовою сферою.

Ми поспілкувалися з експертами щоб відповісти на головні питання – чи є сенс зараз заходити на ринок, чи варто купувати альткоіни для швидкого заробітку, які монети можуть подорожчати і що там з Bitcoin? (  Альткоіни — всі криптовалюти, які з’явилися після біткоіну і вважаються його альтернативами.)  Ми не даємо рекомендацій на покупку тих чи інших активів, вся інформація публікується виключно в ознайомлювальних цілях.

Радник Президента Європейської Юридичної Служби по цифровим ринків Володимир Анніков вважає, що ринок криптовалюта змінився – змінився склад учасників, сформувався певний підхід до регулювання, наскільки це можливо, сумнівні і відверто шахрайські проекти провалилися, а блокчейн -сфера стала більш зрозумілою. Спеціаліст запропонував розмежовувати зміни ринку і кріптоміра в цілому, незважаючи на тісний взаємозв’язок між ними.

«На цьому тижні, ймовірно вперше, ми спостерігали відображення ролі криптовалюта як захисний актив, тобто висока волатильність, значні ризики інвестицій в альткоіни сприймалися інвесторами вже не як« дитяче захворювання » криптоактівів, а як даність, з якою можна працювати. Інформація про плановане зниження базової ставки ФРС призвела до збільшення числа довгих позицій на ф’ючерси на біткоіни і істотного вливання на акаунти на криптобіржах реала для придбання криптовалюта », – пояснив Анніков.

Він вважає, що альткоіни будуть рости в ціні, в першу чергу варто звернути увагу на інфраструктурні проекти, такі як Ethereum, IOTA, XRP і BNB. Експерт стверджує, що у цих монет не найбільша волатильність, але висока ліквідність.

«Чого робити однозначно не варто – йти на біржу без плану, піддаючись хайп. Треба точно для себе вирішити навіщо купується той чи інший актив і який горизонт, якщо мета інвестицій заощадження – можливо, не варто купувати нічого крім старої доброї монети від Накамото, цифрове золото тому так іноді і зветься, що надійніше ніж цифрового злитка на кріптобіржах нічого немає », – порадив фахівець.

На думку начальника аналітичного відділу «Аврора Капітал» Олег Абелева, зараз, як і завжди, має сенс купувати альткоіни. Головне робити це в довгостроковій перспективі і вибирати тільки монети на власному блокчейне з хорошою інвестиційною ідеєю, пояснив експерт. Він запропонував також звернути увагу на біржові токени, такі, наприклад, як Huobi Token.

«Якщо довгостроково, то зараз, як і в минулому році, можна заходити на ринок криптовалют. Вкладатися варто у Bitcoin, Ethereum, почасти Monero, NEM і Stellar. Спекуляціями зараз займатися точно не варто. Вкладати кошти краще в пропорції 40% (Bitcoin), 40% (Ethereum) і 20% – інші криптовалюта, наприклад, біржові », – вважає фахівець.

Радник голови правління Асоціації «Фінансові інновації» Мурад Саліхов попередив, що існує висока ймовірність того, що той бичачий зростання, який ми зараз спостерігаємо – це лише відскік від ведмежого падіння і справжнього дна Bitcoin ще не бачив. Спеціаліст пояснив це хвильової теорії Еліота, згідно з якою ситуація на ринку біткоіни дуже нагадує модель руху по моделі трьох хвиль, що йдуть проти тренда. Побоювання експерта також підкріплені і надмірний оптимізмом, пов’язаним з криптовалюта.

«Хоч куди глянь, всюди радять купувати Bitcoin, пророкують йому зростання до $ 20- $ 30 тис. До кінця літа, а в світі фінансів немає нічого страшнішого ніж піддатися настроям « натовпу ». Якщо цей актив демонструє помилковий зростання, то після початку корекції ціна альткоінов може сильно зрости, Ethereum може подорожчати до $ 2000. (зараз його ціна становить $ 305, – прим. Ред.). Якщо вибирати альткоін для диверсифікації портфеля, то варто звернути увагу саме на ETH», – порадив Саліхов.

ФАУНДЕР LetsTrip Ecosystem Михайло Худокормов теж вважає, що купувати альткоіни варто, але потрібно проявити обережність. Експерт прогнозує просідання Bitcoin до $ 9500, так як консолідація буде тривати приблизно до кінця серпня поточного року.

«Цей тимчасової пункт – старт до підкорення нових вершин. Як на мене, так варто придивитися до покупки Litecoin, Stellar і Neo », – додав Худокормов.

Трейдер Дмитро Лавров пояснив, що після досягнення біткоіни рівня в $ 13 900, його ціна відкотилася під важливу позначку в $ 12 000. Зараз це рівень опору, і він буде визначати подальший рух ринку: якщо курс не зможе закріпитися вище, то це стане сигналом, що підтверджує зниження до $ 10 000. За словами аналітика, ринок може опуститися і до $ 7000.

«Зараз можна купувати на відкатах, починаючи з поточних рівнів і нижче, або чекати рух вище $ 12 000 і купувати на пробої опору. Всі дії повинні бути продумані заздалегідь і враховувати всі можливі сценарії руху ринку. Що стосується альткоінов –  продовжуємо наполягати на тому, що найбільш цікавий ринок для торгівлі та інвестицій – це біткоіни. Альткоіни можуть дати хороший прибуток, але в той же час ризик вище і альткоіни не так стабільні як основна монета », – підкреслив Лавров.

Він додав, що основні гроші будуть інвестовані в Bitcoin, а вже зараз до цієї криптовалюта є явний інтерес з боку великих учасників ринку.

Директор з розвитку CryptoUniverse.io Роман Альтерман припустив, що найближчим часом зростання альткоінов не може бути таким же стрімким, як зростання Bitcoin. Однак, він може виявитися більш стабільним в довгостроковій перспективі.

Фахівець пояснив, що альткоіни часто забезпечені бізнесом і функціональної вартістю, що може привести до їх органічного росту. В результаті, динаміка котирувань альткоіна безпосередньо пов’язана з розвитком бізнесу, що стоїть за ним. Цей процес більш тривалий, що вимагає широкого поширення і легалізації, але в той же час, може бути більш обґрунтованим з економічної точки зору.

Фахівець підкреслив, що тримати криптовалюта і не продавати її не дивлячись на коливання курсу, «ходліть», статистично вигідне заняття. За інформацією експерта, будь-яка довгострокова інвестиція в Bitcoin була прибутковою і немає ніяких причин для того, щоб це змінилося в майбутньому.

З іншого боку, якщо інвестор готовий взяти на себе більший ризик і готовий стежити за основними трендами ринку, то для нього має сенс скласти інвестиційний портфель з подальшим розбалансуванням в залежності від мінливої кон’юнктури ринку, відзначили в CryptoUniverse.io. В цей портфель інвестор може додати альткоіни, які, на його думку, найбільш перспективні і забезпечені бізнесом з тієї сфери, яка йому найбільш приваблива.

Аналітики виділили кілька альткоінов, на які варто звернути увагу:

Binance Coin – альткоін, що демонструє стабільне зростання протягом усього свого існування. Головний драйвер цього зростання – правильно розрахована токеноміка платформи Binance. За допомогою даної монети користувачі можуть оплачувати торгові комісії на біржі Binance і отримувати знижки. В результаті цього, попит на криптовалюта зростає з ростом кількості користувачів найпопулярнішої на сьогоднішній день біржі

EOS – головний конкурент Ethereum, який пропонує більш ефективну середу розробки смарт-контрактів, дешевші і швидкі транзакції.

IOTA – альткоін, призначений для ефективної передачі даних і платежів без комісій між пристроями в інтернеті речей. Нещодавно команда розробників IOTA оголосила про партнерство з Jaguar Land Rover з подальшою інтеграцією функціоналу в автомобілі холдингу, що викликало різке зростання курсу монети.

BAT (Basic Attention Token) – альткоін, інтегрований в браузер Brave і виплачується користувачам у вигляді винагороди за певні дії в мережі.

Cardano і Tezos – платформи загального призначення, в основі яких лежать передові наукові дослідження в галузі математики та криптографії. Дані альткоіни можуть привернути увагу інвесторів, зацікавлених в складних R & D проектах.

Фахівці назвали різні маркери і бачать у альткоінов відмінні один від одного перспективи, але всі вони зійшлися в одному. Робити покупки на кріптовалютном ринку може бути вигідно тільки в довгостроковій перспективі. Через високої волатильності ніхто не може гарантувати прибутковість в короткий проміжок часу.

Богдан Кулеба,  Аліса Пасько

 

Sharing is caring!

Send a Comment