Сакварелідзе особисто пообіцяв дніпропетровським фермерам повернути їм вкрадену землю та покарати винних

Фоторепортаж з місця подій

Фермери Дніпропетровщини попередили ГПУ та МВС, що будуть відстоювати власну землю із зброєю в руках

Фермери зустрілися у Генпрокуратурі з Давідом Сакварелідзе, а в Міністерстві внутрішніх справ України – з головним слідчим МВС Олександром Вакуленком. Вони пообіцяли негайно вирішити ситуацію і притягнути винних до відповідальності

прием__ГПУ_Сакварелидзе

Після декількох годин активного протесту під стінами ГПУ ініціативну групу фермерів особисто прийняв заступник Генерального прокурора України Давід Сакварелідзе. Він уважно вислухав постраждалих селян і пообіцяв в найкоротші терміни, не пізніше ніж через один місяць, розібратися із земельним беззаконням на Дніпропетровщині. Д. Сакварелідзе завірив людей, що зробить все можливе, аби справедливість восторжествувала, а винні в рейдерському захопленні землі понесли суворе покарання.

Гайворон-МВС

Фермери біля прохідної МВС України вимагають прийому на найвищому рівні…

Знімок екрана 2015-08-13 19.55.43

В спекотний день, 12 серпня, у розпал жнив, сотні фермерів з Дніпропетровщини приїхали у Київ, щоб пікетувати Генеральну прокуратуру України та МВС. Мета їхньої акції – привернути увагу правоохоронців, ЗМІ, керівників держави до масового загарбання селянської землі.

Знімок екрана 2015-08-13 19.56.02

В той час, коли на сході України триває війна, коли гинуть люди, в тилу, за 150 км від лінії фронту, розквітає небачений до цього часу грабіж населення. Так, в цьому році лише у фермерів Новомосковського району Дніпропетровської області, чиновники-шахраї «віджали» більше 20 тисяч гектарів землі, на суму більше мільярда гривень!!! Але люди села налаштовані рішуче і не будуть терпіти таке зухвале пограбування, вони готові зі зброєю в руках відстоювати своє законне право на землю.

Знімок екрана 2015-08-13 19.52.36

«Щоб не сталося невиправного лиха та народного повстання, Генеральна прокуратура, МВС України мають вжити рішучих, невідкладних заходів!» – заявив на мітингу голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Новомосковського району Анатолій ГАЙВОРОНСЬКИЙ.

З історії  злочину

Так, ще кілька місяців тому асоціацією фермерів Новомосковського району Дніпропетровської області було виявлено ряд зловживань невідомих посадових осіб щодо порядку ведення державного земельного кадастру та незаконного надання в довгострокове володіння земельних ділянок, які знаходяться на території даного району.

Вже протягом більше п’ятнадцяти років на території Новомосковського району Дніпропетровської області діють селянські фермерські господарства (далі – СФГ), які володіють земельними ділянками, котрі є власністю вказаних фермерських господарств, або були надані їм у постійне користування, що підтверджується відповідними державними актами. Увесь час СФГ використовували вказані земельні ділянки відповідно до їх цільового призначення.

Протягом поточного року фермери Новомосковського району почали виявляти порушення прав СФГ на вказані земельні ділянки. Суть цих порушень полягає в наступному. Після проведеної «інвентаризації» земельних ділянок виявилося, що значній кількості земельних ділянок, власниками яких є СФГ району, були присвоєні кадастрові номери, а дані про вказані земельні ділянки було внесено до Земельного кадастру із позначенням «державна власність». При цьому до відповідних баз даних не було внесено жодної інформації про належність земельних ділянок селянським фермерським господарствам. Також присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам було здійснено без відома керівництва СФГ та без підготовки відповідної технічної документації на ці земельні ділянки. Таким чином, внаслідок неправомірних дій посадових осіб, які мають можливість здійснювати операції із земельним кадастром, значна кількість земельних ділянок, що належать селянським фермерським господарствам, формально стали вважатися вільними, хоча на них і сьогодні ведуться сільськогосподарські роботи їх законними власниками. Більше того, розпорядженням голови Новомосковської районної державної адміністрації від 26.12.2012 року, ці земельні ділянки було передано в оренду приватному підприємству «Техсервсіс», про що не були повідомлені фактичні власники земельних ділянок.

Знімок екрана 2015-08-13 19.59.41

А тим часом «нові власники» землі пропонують поділити урожай фермерів, а ні – то відберуть весь(!?) 

Таким чином, внаслідок незаконних дій певних посадових осіб селянські фермерські господарства Новомосковського району Дніпропетровської області абсолютно безпідставно та незаконно були позбавлені належних їм земель.

Слід зауважити також, що кадастрові номери було присвоєно усім сільськогосподарським угіддям Новомосковського району Дніпропетровської області, чим також створено умови для передачі вказаних угідь у володіння третіх осіб.

Вказані вище порушення є не поодинокими випадками, а носять масовий характер. Загальна площа незаконно переоформлених земельних ділянок сягає десятків тисяч гектарів. Внаслідок незаконних дій посадових осіб земельні ділянки, що надавалися для ведення селянського фермерського господарства, були незаконно передані в оренду та власність третім особам.

Оскільки жодне із постраждалих селянських фермерських господарств не вживало ніяких дій щодо оформлення кадастрових номерів на належні їм земельні ділянки, а тим більше не мало намірів щодо передачі цих земельних ділянок третім особам, слід зробити висновок про наявність у діях посадових осіб, якими було сфальсифіковано дані земельного кадастру, наявність ознак складу злочину, передбаченого ст. 190, 364, 366, 367 Кримінального кодексу України. Крім того, очевидним є порушення прав селянських фермерських господарств Новомосковського району Дніпропетровської області, захист яких так само, як і нагляд за додержанням законності у діях посадових осіб, є компетенцією органів прокуратури.

Міліція та прокуратура Дніпропетровської області – заодно із злочинцями?

Знімок екрана 2015-08-13 19.53.06

Звертаємо увагу також і на той факт, що неодноразові звернення із порушеними в цій заяві питаннями до місцевих та обласних органів державної влади, міліції та прокуратури не мали жодного ефекту, тому є всі підстави підозрювати участь у фальсифікаціях також і високопоставлених посадових осіб, які активно перешкоджають розслідуванню описаних вище фактів.

Крім того, слід звернути увагу також на те, що правоохоронні органи Новомосковського району і Дніпропетровської області зовсім не прагнуть активно ставати на захист прав та законних інтересів фермерів. Яскравим прикладом їх халатного та непрофесійного відношення до виконання своїх обов’язків є ситуація, що склалася з фермером Анатолієм Гайворонським.

Гайворон-1

А. Гайворонський дає інтерв’ю тележурналістам

В провадженні Новомосковського МРВ УМВС України в Дніпропетровській області знаходиться дев’ять(!) кримінальних справ, у яких А. Гайворонський є потерпілим. Серед неправомірних посягань на А. Гайворонського є розбійні напади, підпали, знищення майна, знищення посівів тощо. Перший злочин проти А. Гайворонського було скоєно ще у 2007 році, останній епізод мав місце у липні цього року. І до цього часу жодне із порушених кримінальних проваджень не закінчилося, по жодному з них не встановлені винні особи!

Знімок екрана 2015-08-13 19.59.23

«Ми зверталися до міліції – нас звідти футболять, звернулися до губернатора, потім до прокурора області – так само ми там нікому не потрібні. Отак і кидають всі…»

Враховуючи викладені обставини, фермери висунули наступні вимоги до ГПУ та МВС:

1. Вжити заходів до встановлення осіб, винних у фальсифікації відомостей державного земельного кадастру щодо земель, які належать селянським фермерським господарствам Новомосковського району Дніпропетровської області;

2. Вжити заходів для виявлення осіб, які безпосередньо вносили в реєстр земельного кадастру сфальсифіковані відомості щодо вказаних земель та в подальшому сприяли передачі цих земель у володіння третіх осіб;

3. Притягнути осіб, винних у фальсифікації відомостей державного земельного кадастру та внесенні фальсифікованих відомостей в реєстр земельного кадастру, до передбаченої чинним законодавством відповідальності;

4. Вжити заходів щодо скасування сфальсифікованих відомостей земельного кадастру щодо земель, які належать селянським фермерським господарствам Новомосковського району Дніпропетровської області, а також вжити заходів щодо відновлення прав фермерських господарств на землю;

5. Взяти під контроль та вжити заходів до належного розслідування кримінальних проваджень, що знаходяться в Новомосковському МРВ УМВС України в Дніпропетровській області, в яких Анатолій Іванович Гайворонський є потерпілим.

Знімок екрана 2015-08-13 20.00.40

«Мені відомо, що з цього приводу розслідується кримінальне провадження і ми будемо розбиратися з вимогами, які нам поставлено фермерами…» 

Якщо влада не відреагує на ці жахливі злочини належним чином та не застосує невідкладних заходів, можуть статися непоправні речі. Селяни, фермери не будуть дивитися, як хтось відбирає в них землю. Може спалахнути справжнє селянське збройне повстання. Сподіваємось, що цього не станеться, а селянська земля незабаром повернеться їх законним власникам-хліборобам.

Відео з місця подій: 

1. https://yadi.sk/mail/?hash=ls5WNyNZba/S6D1rikZEn38kt6DeB8wEM65tRMLmNVQ%3D

2. http://sobytiya.tv/ru/stories/20749/

PostSkriptum:

Що це – ноу-хау чи спадщина минулої влади?

За даними ВГО «Комітет з питань корупції», земельна криза на Дніпропетровщині – це ланцюжок однієї великої мега-афери. І робиться це з прицілом на відміну мораторію на продаж сільськогосподарських земель. Ще з 2013 року в Україні розпочалась наймасштабніша афера за часів незалежності. Суть цієї афери полягає у незаконному вилученні землі малих та середніх фермерських господарств, шляхом змови регіональних держслужбовців та підробки кадастрових номерів, з метою перепродажу. Фермери по всій країні (Вінниччина, Кіровоградщина, Сумщина, Полтавщина) нині б’ють тривогу. За попередніми даними, загальна площа земель, що підлягають незаконному вилученню, більше 5 млн. га(!), при ринковій вартості цієї землі більше як 600 мільярдів гривень! Якщо не зупинити рейдерів зараз, завтра селянські повстання можуть охопити всю Україну.

 Сергій Костюченко для “Нашої версії”

Sharing is caring!

Send a Comment