Схему на кілька мільярдів намагалися «провернути» топ-менеджери пароплавної компанії

Служба безпеки України заблокувала спробу незаконного відчуження майна ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство». Реалізувати привласнення коштів хотіли керівники компанії. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

«Операція була організована під виглядом «реорганізації» діяльності пароплавства. В процесі ділки планували вивести з балансу товариства 455 одиниць флоту, в тому числі морські і річкові судна, баржі. Все це – в інтересах іноземної комерційної структури», – йдеться в повідомленні.

Своїми діями організатори могли завдати шкоди суспільству на суму понад 2 млрд гривень. Організатори також планували штучно інвестувати кошти дочірніх і афілійованих підприємств пароплавства в статутний капітал іноземної компанії.

Щоб реалізувати шахрайську схему, зловмисники надали до профільного міністерства документацію за нульовою вартістю 455 одиниць флоту. Узгодження документу дало б їм можливість розпоряджатися державним майном самостійно.

Правоохоронці провели ряд слідчих дій в офісних приміщеннях пароплавства і за місцем проживання учасників угоди, була виявлена ​​велика сума грошей в іноземній валюті. Отримані докази долучені до матеріалів справи.

Триває досудове розслідування по ч. 1 ст. 14 ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Раніше Служба безпеки України викрила міжрегіональне угрупування, яке організувало протиправний механізм відшкодування з бюджету податку на додану вартість (ПДВ).

Служба безпеки України викрила в Полтавській області схему розкрадання бюджетних грошей, виділених на реконструкцію об’єктів критичної інфраструктури. Угода завдало збитків державі більш ніж в 7,3 млн гривень.

Служба безпеки України викрила схему розкрадання фінансових ресурсів держави в лісовій галузі. Тільки деяким з викритих фіктивних фірм за минулий рік було перераховано десятки мільйонів гривень.

Sharing is caring!

Send a Comment