Що Коломойський запропонував Трампу? — Справа не в Україні…

Минулого тижня Ігор Коломойський в інтерв’ю газеті The New York Times наговорив багато дуже дивних речей про відносини Києва з Москвою і Заходом

Ігор Коломойський в інтерв’ю газеті The New York Times сказав, що Захід підвів Україну. Також він заявив, що Україні треба брати гроші у Росії, мовляв, за допомогою грошей Київ зуміє відновити відносини з Москвою. «Дайте п’ять, десять років, і кров буде забута», — сказав Коломойський.

Навіть більше, зі слів бізнесмена, наведених NYT, можна зробити висновок, що війну на Сході веде Захід для ослаблення Росії, а Україна і українці — лише розмінна монета в цій боротьбі. Загалом, головний пафос його висловлювань у тому, що Києву час розвернутися до Москви і помиритися з нею, бо від Європи і США пуття ніякого немає, і не буде.

Звісно, в Києві після цих слів здійнялася справжня буря. Коломойського почали звинувачувати в угодовстві і мало не зраді. Така точка зору має право на існування. Але у мене зовсім інші міркування з цього приводу. Звичайно, це все — лише моя теорія, але мені вона здається цілком розумною. Послухайте.

Я думаю, що всі ці висловлювання Коломойського були звернені не до України, і навіть не до її президента. Адресат там зовсім інший — Дональд Трамп. Американський президент багато разів давав зрозуміти, що на Україну йому абсолютно наплювати. Він казав, що не бачить нічого поганого, якщо Крим стане російським, а вся країна перетвориться на зону впливу Москви.

На його думку, займатися Україною мають росіяни, вони тут за все повинні платити і за все відповідати. Трамп же хоче, щоб Америка пішла з усіх проблемних місць у світі. Тому слова Коломойського для нього звучать як музика. Але і це ще не все!

У тій же статті український бізнесмен заявляє три дуже важливі речі:

  1. Якби президентом України був він, то довів би до кінця розслідування щодо Байденів, яке так потрібно Трампу.
  2. Помсти з боку демократів він би не боявся. Цитата: «Якщо вони будуть мудрувати з нами, ми підемо до Росії. Російські танки стоятимуть під Краковом і Варшавою. Ваш НАТО обгидить свої штани і побіжить купувати памперси».
  3. Третя, найголовніша: Коломойський сказав, що не має жодного прихованого впливу на Володимира Зеленського, але додав, що його так часто в цьому звинувачують, що він може зробити цю теорію реальністю.

Фактично, все разом це виглядає як запрошення Дональда Трампа до співпраці. Коломойський ніби каже: «Перше: я готовий допомогти президенту США і добути компромат на Байдена. Друге: я не боюся демократів і готовий послати їх аби подалі. Третє: я можу все це організувати, оскільки, якщо треба, у мене буде дуже сильний вплив на Зеленського».

Для Трампа це все може бути дуже цікаво. У Вашингтоні триває процедура імпічменту. Президенту США важливо, щоб у Києві точно не з’явилося ніяких плівок, записів або людей, які могли б дати проти нього свідчення. Для цього йому потрібні тут дуже впливові союзники, але їх немає! Руді Джуліані і його банда — під слідством у США, Гордон Сондленд дає свідчення в Конгресі, Курт Волкер — звільнився, а посол США Білл Тейлор вочевидь грає не за Трампа.

І тут Коломойський дає інтерв’ю, яке виглядає просто як королівська пропозиція Трампу. Це щось на зразок «Дорогий Дональде, я можу стати тим самим впливовим захисником твоїх інтересів у Києві».

А що ж у відповідь? У цій же статті український бізнесмен скаржиться, що американське ФБР заважає йому нормально жити. Я думаю, він був би щасливий, якби Трамп через міністра юстиції зробив так, щоб ФБР повністю про нього забуло. В ідеалі мільярдер отримає компромат на Байдена, відсутність неприємних сюрпризів з Києва і перемогу на виборах 2020 року, а від другого відчепиться ФБР і з’явиться новий впливовий друг — президент США. Зовсім непогано!

Коли я прочитав статтю в NYT, то подумав, що десь за місяць ці дві людини все обговорять, забудуть минулі образи і потоваришують. Але насправді, процес йде набагато швидше. Агентство Bloomberg у неділю повідомило, що багаторічний юрист Трампа Марк Касовіц відтепер представлятиме інтереси співвідповідачів Коломойського у справі про відмивання грошей у США.

Таким чином, довірена особа Трампа, мабуть, вже цього тижня розпочне діалог з людьми, близькими до Коломойського. Схоже, вони потоваришують швидше, ніж за місяць.

З одного боку, можна тільки порадіти за людей, чия ворожнеча відійде у минуле. Мир кращий, ніж сварка. Але з іншого боку, я зовсім не впевнений, що потепління їхніх стосунків піде на користь США й Україні. Ймовірно, думаю, все буде якраз навпаки.

Іван Яковина, кореспондент НВ

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment