Щоб влаштувати дитину в дитсадок Ірпеня, треба дати хабаря, аби… отримати право дати хабар

Mykola Malukha вважає, що в Україні, і в Ірпені зокрема, існують великі корупційні схеми, які примушують простих людей до відповідної поведінки

У нас в Ірпені, щоб потрапити у муніціпальний садочок, тобто у той, за який заплатили гроші у вигляді податків, треба «інвестувати» 1000 доларів керівництву. Але в тебе просто так ніхто не візьме цей «внесок». Треба «по рекомендації через знайомих»… дати хабаря, щоб отримати право дати хабар!?

В принципі, людей, що дають хабар важко осудити. Вони поставлені у дуже вузькі рамки – або плати, або сиди вдома, або йди до приватного садочку.

Одні знайомі спочатку ходили на півдня (десь за 4500 грн. за місяць), а потім вирішили «порєшать». Логіка цілком зрозуміла. Краще один раз заплатити 28 тис. грн. (за нинішнім курсом) і мати повноденний садочок до кінця, поки йти до школи, або платити щороку 40500 (це якщо 9 місяців помножити на 4500 грн.).

Скажу із власного досвіду, що коли у житті трапляються періоди «голодних ігор», то ця стаття витрат дуже відчутна (нам свого часу довелося домовитися про розстрочку платежів на 4-5 міс., інакше б просто прийшлося забирати дітей із закладу).

Серед активістів часто лунають нарікання на побутову корупцію українців. Багато просвітницьких антикорупційних проектів спрямовані на протидію побутовій корупції. Я не вірю у тезу, що «наш народ від самого початку хитрожопий». На жаль, у нас існують великі корупційні схеми, які примушують простих людей до корупційної поведінки. Прибрати схеми і точно менше доведеться витрачати сил на антикорупційне просвітництво.

P.S. До речі, мені цікаво, які ще є розцінки на «вступ до садочка» в інших містах України, у Києві (якщо, звісно є така проблема)?

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment