Щодо Сергія Тігіпка та його доньки Ганни у Британії розслідують справу про викрадення дітей

Скотланд-Ярд розслідує справу щодо одного з найбагатших і найвпливовіших людей України через викрадення й вивезення двох онуків з британським громадянством з Великої Британії до України.

Суддя постановив, що банкір і промисловець Сергій Тігіпко допомагав своїй дочці Ганні ігнорувати ухвалу Високого суду Лондона і залишитися у Києві. Суд наказав пані Тігіпко повернутися до Лондона, де живе батько дітей, який має британське громадянство, щоб вони могли з ним бачитись. Сама пані Тігіпко каже: все що вона зробила відтоді, як чоловік покинув її у 2015 році, «було заради добробуту її дітей і ні для кого більше». Вона додала, що діти були «щасливі і зараз живуть в Україні».

Імена Сергія і Ганни Тігіпко дозволено публічно оголосити після виняткового для подібних справ рішення судді. На думку суду, діти «зазнавали шкоди» через розлучення з батьком. Суддя постановив, що публічність може змусити матір та діда повернути дітей.

skotlan-yard

Скотланд-Ярд розслідує справу щодо сімейства Тигіпка

Ганна Тігіпко зустрілася з батьком дітей у 2010 році, а одружилась із ним у 2012-му. Вони оселилися у Північному Лондоні і народили двох доньок. Але наприкінці 2015 року батько оголосив про розірвання шлюбу. Спочатку Ганна Тігіпко була цілком не проти залишитися в Лондоні. Вона заснувала клініку на Гарлі-стріт. За допомогою матері вона купила за 9 мільйонів фунтів стерлінгів будинок у Гемпстеді, одному з найдорожчих районів столиці, популярному серед російськомовних.

Батько дітей жив поруч зі своєю новою дружиною. Але потім Ганна Тігіпко також зустріла нового чоловіка і одружилася з ним в 2017 році в Україні. У листопаді 2017 року вона взяла дівчат у поїздку до Києва – і залишилася там, порушивши таким чином угоду з їхнім батьком. Вона продала будинок у Гемпстеді і відмовилася від бізнесу на Гарлі-стріт.

У квітні 2018 року Високий суд постановив, що вона має повернутися жити до Лондона – але вона послідовно ігнорувала неодноразові постанови суду. Суддя Джастін Мостин виявив, що їй у цьому допомагав її батько Сергій. Він був повністю задоволений «його глибокою співучастю», заявив суддя у своїй ухвалі.

Оскільки жодного поступу у справі не було, батько дівчат зробив винятковий крок і попросив назвати імена дідуся й матері. Він сподівався, що це спонукає їх повернути дітей.

Сергій Тігіпко – один з найбагатших і найвпливовіших людей в Україні. Мільярдер був союзником колишнього президента України Віктора Януковича і був віце-прем’єром у його адміністрації, а також двічі сам балотувався на посаду президента. Останніми роками він зосередився на своїх бізнес-інтересах, і сказав суду, що він більше не має політичних інтересів.

«Тато поганий»

У залі суду було сказано, що до того, як дітей відвезли до Києва, вони мали тісний зв’язок зі своїм батьком, однак тепер їх налаштовують проти нього. У грудні минулого року старша донька заявила експерту, якого призначив суд, що «тато поганий». Він має трьох дітей від попереднього шлюбу, а його нова дружина також має сина.

Вважається, що суддя вперше озвучив імена викрадачів у подібних справах. У судах у сімейних справах захист інформації щодо особистості дітей має першорядне значення, і їхні імена називають лише тоді, коли невідоме їхнє місцезнаходження, як у випадку з Оллі Шеріданом.

Пан Джастіс Мостін сказав, що він «надав великого значення» поданням, наданим адвокатом опікуна дітей, який підтримав таке оприлюднення. Він також сказав, що викрадення дитини є «жахливою практикою», водночас «громадська обізнаність щодо цього, як це не дивно, є дуже обмеженою».

Орися Луцевич з аналітичного центру Chatham House заявила, що багато людей в Україні будуть не на боці Тігіпка. За її словами, є відчуття, що дуже багаті люди поводяться інакше, ніж інші, ніби правила їх не стосуються, що вони – «недоторканні». «Я впевнена, що багато українців слідкуватимуть за справою», – додала вона.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment