Керівників Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення звинувачено в корупції

Про це на прес-конференції в ІНТЕРФАКС-Україна заявив правозахисник Юрій БОСИЙ 

пресуха

За інформацією учасників прес-конференції, останній конкурс Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення із закупівлі послуг з антикорозійного покриття на 20 млн. гривень провів з грубими порушеннями закону, і замовлення буде віддано поки невідомій фірмі. Решта учасників були проігноровані всупереч існуючим правовим нормам. За словами правозахисника, це далеко не перший випадок прояву корупції в цьому державному підприємстві, а розмах корупційних дій під керівництвом директора концерну Володимира Іщука вражає навіть бувалих юристів.

«Ми сподівалися, що після Революції Гідності, коли боротьба з корупцією була заявлена як найважливіший основоположний базис нової влади, ми побачимо результати поліпшення в цій сфері. Проте на ділі бачимо лише погіршення ситуації. Схеми Януковича не зникли, подекуди лише були замінені наглядачі, більш того — з’явилися нові, витонченіші способи відмивання і дерибану державних коштів, — розповів журналістам Юрій Босий. — В даному випадку ми бачимо, як на догоду особистим інтересам керівництва Концерну РРТ проводиться тендер, на якому у підприємств з кращими пропозиціями просто немає жодного шансу! Конкурс проводився за власними незрозумілими правилами і положеннями, які неможливо виконати підприємству «зі сторони», з якою б вигідною пропозицією воно не виступало. Всі кваліфікаційні умови – цілих 17 пунктів узято фактично із стелі, щоб відсікти будь-яких сторонніх претендентів і віддати тендер своїй фірмі, хоча згідно із законом прописано всього 4 умови, яких цілком досить. В цьому випадку умови спеціально прописувалися під конкретного учасника, але навіть про висмоктані з пальця вимоги неможливо було дізнатися вчасно, що позбавило інших учасників щонайменших шансів на успіх. Таких як ТОВ «Альпініст», які звернулися до нас по допомогу з проханням розібратися в цьому беззаконні», – повідомив правозахисник.

Безымянный

«Ми – компанія, яка спеціалізується на послугах з антикорозійної обробки і покриття поверхонь. На ринку ми більше 10 років і маємо багатий досвід участі і перемоги в подібних тендерах. Причому завжди вигравали конкурси, маючи найвигіднішу цінову пропозицію при рівній якості. Але тут ми потрапили в абсолютно абсурдну, я б навіть сказав, екзотичну ситуацію! – звернувся до журналістів Максим БОГОСЛАВЕЦЬ, директор ТОВ «Альпініст». — У виконанні Концерну РРТ абсолютно проста робота з проведення конкурсу перетворюється на витончену каверзу, зроблену з професорською тонкістю, для того, щоб зрізати під корінь можливість участі в конкурсі інших фірм. Вимоги для постачальника послуг – фантастичні, не мотивовані жодним законом! Наприклад, працівники фірми-учасника незрозуміло у кого повинні пройти перевірку знань і навиків і отримати сертифікат з мокрою печаткою! Або як обов’язкова умова — наявність на фірмі персоналу з набором різних документів і довідок, які неможливо зібрати за відведений час. І це відбувається на тлі постійного приховування інформації, неможливості дізнатися склад інших учасників і запропоновані ними умови! Нам би дуже не хотілося скаржитися, тим більше судитися, ми просто хочемо чесно працювати, але ситуація змушує діяти і звертатися в різні інстанції, – нарікає Максим Богославець.

РРТ-2

«Така ситуація демонструє, що в Концерні РРТ правлять бал здирницькі інтереси його керівництва, які забезпечує подільник директора Олександр Богданов. Виходить, що для них закон не писаний, і вони можуть робити все, що їм заманеться. Узяти ті ж умови конкурсу – вони повинні публікуватися заздалегідь для того, щоб згідно із законом у інших учасників тендеру була можливість звернутися в АМКУ зі скаргою на замовника, якщо виграє пропозиція із завищеною ціною. Проте АМКУ відмовляється приймати скарги, виходячи з того, що Концерн РРТ просто не публікує цих умов ні на своєму сайті, ні на сайті державних закупівель! Таких грубих порушень закону, як відсутність відкритої інформації стосовно учасників і вимог по тендеру, немає більше в жодній державній структурі. Проте керівництву Концерну РРТ все сходить з рук. Мабуть, це відбувається тому, що покровителі Володимира Іщука з Кабміну, зокрема сам прем’єр Арсеній Яценюк, який протягнув директора на цей пост, є «в долі» і готові покривати будь-які порушення. Навіть розкрадання коштів в особливо великих розмірах, підозру на яке пан Ящук отримав від прокуратури зовсім недавно. Я не кажу вже про інкримінування йому ст. 110. п. 2 – фінансування тероризму. В даному випадку я не сумніваюся, що мінімум 5 млн. з 20-ти будуть вкрадені і поділені між своїми. Але ми цього так не залишимо і боротимемося всіма доступними і законними методами, аби вивести корупціонерів на чисту воду і припинити цю порочну практику!» — підсумував Юрій Босий.

 

Sharing is caring!

Send a Comment