Скільки отримують судді у відставці — звіт ПФУ

В Україні середні виплати щомісячного довічного грошового утримання судді становить понад 97,7 тис. грн. Це єдина група пенсіонерів, розмір пенсій яких не обмежений максимальним розміром. Про це йдеться у звіті Пенсійного фонду України, інформує «Закон і Бізнес».

За даними ПФУ, усього довічне грошове утримання отримують 3639 суддів у відставці. Для порівняння: всього в Україні налічується 10,69 млн. пенсіонерів.

Загалом після початку діяльності Вищої ради правосуддя, тобто менш ніж за 5 місяців, пішли у відставку ще 157 суддів.

Як відомо, згідно із законом, всі інші українці не можуть отримувати пенсію у розмірі понад 20,9 тис. грн. (10 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб). Водночас на суддів у відставці такі обмеження не поширюються, оскільки, згідно з рішенням Конституційного

Суду, право на довічне грошове утримання судді є складовою гарантії суддівської незалежності.

Для порівняння: середня пенсія в Україні, за останніми даними, становить 5238 грн. Середній розмір пенсії за віком (без урахування пенсіонерів, які вийшли на заслужений відпочинок за спеціальними законами), становить 5144 грн.

Як повідомляв «ЗіБ», у ВР зареєстрований проект «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та інших законодавчих актів України щодо уточнення порядку звільнення суддів у відставку та забезпечення їх утримання» (№9343). Він передбачає припинення виплат суддям у відставці, які проходять як підозрювані чи обвинувачені у скоєнні умисного злочину.

 

Sharing is caring!

Send a Comment