Сьогодні, у День Незалежності, відкриється виставка про видатних дисидентів, які наближали свободу України

24 серпня о 15-й годині в Національному музеї історії України відкриється виставка, присвячена виданим дисидентам і шістдесятникам, які наближали здобуття Дня Незалежності.

Виставка «Боротьба за незалежність. Творці. Епізоди» представляє 11 історій українців, які боролися за збереження нашої культури та ідентичності, відстоювали право на власну думку, жертвуючи свободою, здоров’ям, а інколи й життям. Водночас виставка присвячена 11 подіям та явищам з історії боротьби за незалежність у останні десятиліття радянської окупації. Кожному з Героїв відповідає один такий історичний епізод, до якого той був так чи інакше причетний: 1. Василь Стус, 2. В’ячеслав Чорновіл, 3. Левко Лук’яненко, 4. Василь Романюк, 5. Валерій Марченко, 6. Галина Севрук, 7. Олесь Шевченко, 8. Опанас Заливаха, 9. Анатолій Лупиніс, 10. Ірина Сеник, 11. Михайло Горинь.

На виставці буде продемонстровано унікальні речі, що безпосередньо належали Героям. Зокрема, експонуватиметься куртка Василя Стуса, яка ніколи раніше не виставлялася. Також на виставці можна буде побачити сорочку, в якій був Вячеслав Чорновіл у мить загибелі; рюкзак Левка Лук’яненка, який був у нього протягом 27 років в ув’язненні та на засланні; скуфію – повсякденний головний убір та нагороди Святого Патріарха Київського та всієї Русі-України Володимира (В.Романюка), твори художників Галини Севрук та Опанаса Заливахи й низку інших реліквій української історії.

Проголошення Акта незалежності України в серпні 1991 року стало результатом зусиль багатьох поколінь. На тлі тисячолітніх традицій державотворення боротьба за національну ідентичність та власну незалежну державу тривала й упродовж 20 століття. В різні історичні періоди ця боротьба мала своїх лідерів та подвижників, але кінцева мета завжди була незмінною.

У другій половині 20 ст. рушіями боротьби за незалежність стали шістдесятники й дисиденти – покоління молодих інтелігентів, котрі виступили на захист української ідеї та вважаються творцями самостійної України на початку 1990-х років. Окремим Героям і подіям, що ілюструють їхній життєвий шлях та політичну боротьбу, присвячена виставка.

Відкриття виставки «Боротьба за незалежність. Творці. Епізоди» відбудеться сьогодні, 24 серпня. Початок о 15:00. Вхід на відкриття вільний.

АКРЕДИТАЦІЯ ДЛЯ ЗМІ:

https://docs.google.com/forms/d/1zFyShDni0DbpsYpl6Dq3l7xjjWqhs-BvJWMXV10Kafk

Телефон для ЗМІ: (093) 835 16 96

Виставка працюватиме щодня з 10:00 до 18:00, каса музею до 17:00.

Телефон для довідок – (044) 278-48-64.

Адреса музею – вулиця Володимирська, 2.

Національний музей історії України висловлює щиру вдячність засновнику благодійного фонду «Мир Майбутньому» Антону Сергійовичу Стилику за фінансування цього проєкту. Сторінка події – https://www.facebook.com/events/790320046171680

Sharing is caring!

Send a Comment