SOS! Нічна бійня на Волгоградській, 25, є поранені!

Про те, що минулої ночі трапилося на вулиці Волгоградській в Соломенському районі Києва, повідомила у Facebook депутат від фракції «Удар-Солідарність» Олена ЄСКІНА.

Єскіна

«Друзі, терміново прошу перепосту та уваги ЗМІ!

На вул. Волгоградській, 25 — бійка! Поранено 2 людини! Викликано 3 машини швидкої допомоги! Одну людину госпіталізовано. Інший поранений активіст знаходиться за парканом, серед нападаючих. Правоохоронні органи бездіють. Працівників міліції — 10 автівок (біля 150 працівників), але вони не втручаються. Місцевих мешканців досить багато — приблизно до 300 людей.

Зараз за парканом біля 30 озброєних представників забудовника, які протистоять активістам. Кажуть, що представники забудовника влаштували стрілянину (факт не підтверджений) Раніше вони намагалися зрубати дерева за зачиненим парканом. Керівник КО «Київзеленбуд» особисто рятував зелені насадження: переліз за паркан та затуляв дерева собою.

Є рішення Київського апеляційного адміністративного суду на користь громади, на підставі якого мною було зареєстровано проект рішення про розірвання договору оренди з забудовником — ТОВ «Вагра», який вже наступного тижня має пройти земельну комісію та буде винесений на наступну сесію.

Сьогодні, під час сесії, шляхом проголошення депутатського запиту, попередила київську владу про загострення конфлікту на вул. Волгоградській й попросила негайно застосувати належні заходи для припинення забудовником протиправних дій.

P.S. Місцевим активістам постійно погрожують, застосовують заходи іншого тиску, підкуп, тощо. На зазначеній ділянці побили навіть депутата-мажоритарника, який намагався перешкодити протиправному будівництву. Але до стрілянини досі не доходило…»

 стройка

Нагадаємо, що Київський апеляційний адміністративний суд визнав протиправним і скасував рішення Київради про виділення ділянки землі на вул. Волгоградській, 25 площею 0,1521 га ТОВ «Вагра», яке всупереч цільовому призначенню й будівельним нормам збиралося звести там багатоповерхівку. Про це йдеться в рішенні суду від 17 лютого ц.р. Власником фірми «Вагра» є пан Абдуллаєв Вагіф Гамза Огли. До речі, він також збудував ресторан «Дача» на місці громадського туалету у зеленій зоні на Русанівській набережній попри протести місцевих мешканців та дозвільної документації.

 Землю на Батиєвій Горі ТОВ «Вагра» отримало в жовтні 2013 р. у довгострокову оренду на 10 років під будівництво житлового будинку. На той момент фірма викупила адміністративне приміщення на вказаній ділянці. У вересні 2014 р. громадські активісти подали в суд на Київраду, зазначаючи, що рішення приймалося з порушенням законодавства, а відведення земельної ділянки ТОВ «Вагра», можливо, не погоджене із структурними підрозділами у сфері містобудування та архітектури. Окружний адміністративний суд у позові відмовив, вирішивши, що міськрада діяла в межах повноважень, позитивний висновок Департаменту містобудування й архітектури наявний, акт прийому-передачі межових знаків підписано представниками суміжних землекористувачів без претензій. Однак апеляційний суд скасував рішення першої інстанції і рішення Київради про виділення землі «Вагрі» через низку причин. Перша причина — порушення цільового призначення забудовником. На момент затвердження проекту землеустрою в 2013 р. ділянка була призначена для одно- і двоповерхової забудови. Натомість в 2014 р. в Держземкадастрі їй присвоїли інше цільове призначення та код класифікації, що відповідає багатоповерховій забудові та багатоквартирному житловому будинку. Таким чином фірма пана Абдуллаєва збиралася побудувати 13-поверховий будинок із вбудованим підземним паркінгом та відкритою автостоянкою. Друга причина — порушення будівельних норм. Проект фірми порушував норми щодо мінімально допустимих відстаней від автостоянки до розташованих поблизу школи і дитячого садка. Фактично будмайданчик мали розгорнути під вікнами у школи й за 5 метрів від дитмайданчика. Окрім того, хоча ділянка знаходиться у зсувонебезпечній зоні, забудовник не вжив заходів для попередження зсувів, при цьому спеціалізоване КП «СУППР» надало для проекту технічні умови на проектування офісно-готельного комплексу, а не на будівництво житлового будинку.

Волгоградская, 25

 

Третя причина — ігнорування протестів громадськості. Як зазначено в матеріалах судової справи, громадський інтерес власників та користувачів квартир будинків, що оточують місце будівництва, враховано не було — громадські обговорення не проводилися.

Депутат Київради Олена Єскіна також нагадала, що «активістам постійно погрожують, застосовують заходи іншого тиску, підкуп, тощо, на зазначеній ділянці побили навіть депутата-мажоритарника, який намагався перешкодити протиправному будівництву».

Андрій Андреєв

Депутат Київради Андрій Андреєв

Напад було скоєно на депутата міськради від Солом’янського району Андрія Андрєєва. Зробив це забудовник і власник ТОВ «Вагра» Вагіф Абдулаєв. За словами Андрєєва, Абдулаєв завдав йому удари, виганяючи з місця незаконної забудови. Інцидент стався через те, що депутат, нібито, стояв на території Абдулаєва — тобто, на ділянці, де бізнесмен запланував будівництво багатоповерхівки. 

— Він мені відверто погрожував і казав: «Дивись, скільки у мене шрамів на голові». Використовував нецензурну лайку. Обійшлося без крові, важких пошкоджень немає. Удар прийшовся по спині, в область нирок. Це було, коли він мене виштовхував з ділянки, — повідомляв свого часу А. Андрєєв.

А в ніч на 20 березня 2015 року вже пролилася перша кров!

Лікарі на місці надають допомогу одному з поранених мешканців у машині швидкої

Лікарі на місці надають допомогу одному з поранених мешканців у машині швидкої

Як повідомив громадський активіст ВГО «Коаліція учасників Помаранчевої революції» Сергій Мельниченко, охорона будмайданчика застосувала до жителів сльозогінний газ і вогнепальну зброю травматичної дії. Лікарі надавали допомогу одному з поранених жителів у машині швидкої, а «тітушки», які утримували на території будмайданчика в заручниках іншого пораненого, не пропускали до нього машину швидкої допомоги. Навколо будмайданчику зібралися близько сотні жителів, за допомогою місцевих жителів спробували поламати будівельний паркан.

Що цікаво, неподалік вишикувалися близько сотні міліціонерів. Частина з них з автоматами. Правоохоронці в конфлікт не втручалися. Вони навіть не намагалися затримати осіб, які застосували зброю. Пізніше на будмайданчик, де стріляли в активістів, приїхав начальник Київського міського главку МВС України генерал-майор міліції Олександр Терещук.

Терещук

Як зазначив С. Мельниченко, осіб, які застосовували зброю не те, що не затримали, — міліція навіть не намагається їх встановити. А тим часом молодики, які ламали огорожу, піймали та сильно побили одного з чоловіків, який вийшов з території будмайданчику. Медики надали йому допомогу. Протистояння зростає. Градус радикалізації настроїв підвищується.

кличко

Нагадаємо, нещодавно на місце забудови приїжджав мер Києва Віталій Кличко, який пообіцяв зупинити будівництво, поки не буде досягнута домовленість з громадськістю.

«Наша версія»

Sharing is caring!

Send a Comment