Спалений автомобіль керівника екологічної інспекції – помста «наволочі» з «Київводоканалу»?

Дмитро Новицький зі своїм патроном Петром Пантелеєвим

Центральним апаратом Державної екологічної інспекції проведено перевірку ПрАТ «АК «Київводоканал». Загальна сума нанесених державі збитків – більше 10 млн. грн. Про це повідомив у ніч з 10-го на 11-те березня на своїй сторінці у Facebook тимчасовий виконувач обов’язки голови Державної екологічної інспекції України Єгор Фірсов: «Нагадаю, – пише посадовець, – що «Київводоканал» є лідером топ-10 забруднювачів водних ресурсів України.

Єгор Фірсов

Серед основних порушень:

– відсутні правовстановлюючі документи на 294 земельні ділянки загальною площею 137,2164 га;

– відсутність дозволу на користування надрами;

– порушення дозволу на спеціальне водокористування;

– порушення правил поводження з відходами;

– порушення порядку здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря;

– реконструкція хлорного господарства відбувається без проведення оцінки впливу на довкілля (висновку державної екологічної експертизи).

«Більше чотирьох років, – продовжує Єгор Фірсов, – на «Київводоканалі» не проводилися перевірки. І після проведеної нами перевірки, можемо констатувати, що співпраця з ДЕІ дозволила б запобігти багатьом порушенням. Підприємства мають розуміти, що ДЕІ це не тільки каральний орган, а й помічник, здатний надати методичну допомогу.

Підприємство має знаходити адекватні кроки для модернізації. Ми розуміємо, що виключно штрафами проблему не вирішити і готові завжди йти назустріч, але для нас усі суб’єкти господарювання рівні, і ми вимушені застосовувати санкції за порушення природоохоронного законодавства до всіх».

«Але це ще не все, додає  А. Кучеренко. Вони пропонують перевіряти лічильники на воду за рахунок власника житла. Навіть не пропонують, а вимагають із цілим списком висмоктаних з пальця платних послуг на зразок перевірки правильності підключення фільтру. Тобто вся ця наволоч вирішила, що контроль за їхнім прибутком мусить фінансувати клієнт, не вони самі, а покупець води».

За дивним збігом обставин, в ніч з 11-го на 12-те березня, тимчасовому виконувачу обов’язки голови Державної екологічної інспекції України Єгору Фірсову невідомі спалили автомобіль.

«Друзі… – написав Фірсов на своїй сторінці у Facebook, – прямо під будинком невідомі спалили мою машину. Пожежники прибули оперативно і загасили вогонь, але відновленню авто вже не підлягає».

За його словами, такі дії спрямовані у відповідь на його діяльність на чолі екоінспекції.

«Реальні штрафи для забруднювачів та антикорупційні чистки не подобаються багатьом. Ось і відповідь. Якщо спочатку намагалися тиснути за допомогою замовних матеріалів у ЗМІ та нападок куплених «активістів», на кшталт Тетяни Лампіки, то тепер перейшли вже до методів відвертого терору», – додав Фірсов.

Він також зазначив, що не збирається у зв’язку з погрозами припиняти свою діяльність. Нагадаємо, що гендиректором ПрАТ АК «Київводоканал» з квітня 2016 року є Дмитро Новицький, а його безпосереднім керівником з 1 вересня 2014 року – заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

У 2014 році призначений головою КМДА Віталій Кличко залишив Д. Новицького – ставленика екс-мера Олександра Попова – очолювати Департамент житлово-комунальної інфраструктури. Більш ніж красномовно оцінив заслуги Д. Новицького перед містом член комісії Київради з питань дотримання законності, правопорядку та протидії корупції Юрій Сиротюк (глава фракції «ВО Свобода»): «Нам нова влада обіцяла, що як сніг зійде, ми будемо бачити, хто де вкрав, і весна прийде почнуть саджати. Ось керівник «Київводоканалу» це одна з тих осіб, яка вже давно має сидіти в слідчому ізоляторі, а не обіймати посаду в «Київводоканалі».

Він нагадав, що комісія Київради з питань дотримання законності «вже більше року викликає цього пана на засідання комісії за фактами корупції, оприлюднених в медіа». «Я б наполегливо просив: перед тим як до нього прийде НАБУ, і він потрапить до слідчого ізолятора, щоб він все-таки з’явився на комісію. Тому що «Київводоканал» є власністю міської громади, а не приватною власністю нинішнього керівника», – сказав Юрій Сиротюк.

Більше про зв’язки, схеми та скандали, пов’язані з Д. Новицьким, тут: http://kievvlast.com.ua/base/dose-_novickij_dmitrij_jurevich

Sharing is caring!

Send a Comment