Спробами звільнення Ситника з НАБУ занепокоєний Європарламент

Європейський парламент стурбований непрозорим процесом вибору директора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) і спробами звільнення директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артема Ситника. Про це йдеться в проєкті резолюції щодо виконання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, прийнятої в четвер, передають Українські Новини.

“… (Європарламент) шкодує про спроби атакувати і підірвати антикорупційні інститути з боку членів Верховної Ради, зокрема, про спроби звільнити директора НАБУ і непрозорий процес обрання директора САП”, – сказано в ньому.

Згідно з проєктом резолюції, Європарламент також зазначає відсутність належного захисту активістів неурядових організацій та журналістів, що викривають корупцію.

У серпні 2020 року Конституційний Суд визнав неконституційним призначення Ситника директором НАБУ.

У листопаді 2020 року Президент Володимир Зеленський заявив, що Ситник залишиться на посаді директора НАБУ після 16 грудня.

Зокрема, Зеленський тоді запевнив послів G7 і ЄС в тому, що визнання КС неконституційними окремих положень закону про НАБУ не створює ніяких загроз, які можуть вплинути на легітимність і незалежність агентства і його керівника.

У лютому 2020 року 216 депутатів Верховної Ради пропонували парламенту звільнити Ситника з посади директора НАБУ через вчинення корупційного правопорушення.

Sharing is caring!

Send a Comment