Спротив тарифному здирництву зростає: вже кожен другий українець не платить за комунальні послуги

Голова Асоціації споживачів електроенергії та комунальних послуг, колишній член НКРЕКП Андрій Герус зазначив, що рівень платежів за комунальні послуги серед населення у листопаді 2018 року досяг антирекорду — 46%. У своєму повідомленні на facebook він зауважив, що при цьому, на сьогодні загальна сума боргу населення за комуналку вже склала 48 млрд. грн. — це найбільша цифра за часів незалежності.

«Для порівняння — у листопаді 2017 року рівень розрахунків складав 71%. Значний вплив на падіння платіжної дисципліни має і зростання тарифів — хтось не має грошей, а хтось не хоче платити підвищені тарифи», — вказав Андрій Герус.

Також він повідомив, що заборгованість зростає, стрімко як у населення так і серед юридичних осіб. Такі борги становлять зараз понад 35 млрд. грн.

Як зазначено у дописі, сумарна заборгованість по системі складає понад 80 млрд. грн., і ця сума продовжує наростати. Очевидно, що найбільш критичною сьогодні проблемою держави є неплатежі (рівень розрахунків). За віртуальний борг на балансі газ, вугілля, атомне паливо чи нових труб не купиш. Для цього потрібні живі гроші.

На його думку, набагато справедливіше, коли тариф становить 50 грн., але його платить 100% споживачів, аніж коли тариф 100 грн., але його платить лише 50% споживачів.

«Думаю, всі розуміють, що ці 80 млрд. грн. боргів вже ніколи не будуть погашені. І чим більше наростає ця сума, тим очевидніше, що її будуть списувати за рахунок бюджету (платників податків) або вставляти надбавкою платникам тарифів», повідомив Герус.

За його словами, навіть існує такий урядовий законопроект — уряд пропонує 30 млрд. грн. боргів за електроенергію закрити дотаціями із бюджету, а ще декілька мільярдів добавити цільовою надбавкою усім в майбутні тарифи, тобто заплатимо знову ми всі.

Також він висловив думку, що за наявних 80 млрд. грн. боргів серед населення, уряд та президент діють за логікою згоріла хата — гори і хлів, аби до виборів дотягнути.

Тобто, за будь-яких обставин комунальна мафія в накладі не залишиться. Ще у 2011 році приблизно підрахувала її злочинні доходи юрист Тетяна Монтян: «За грубими прикидками, перевищення сум, що сукупно збираються «за платівками», над реально інвестованими в утримання будинків коштами складає 2-3 грн. за кожен квадратний метр. В цілому по Києву — від 111 077 400 до 166 616 100 гривень щомісяця, що становить близько 2 млрд. 600 млн. гривень щорічно. І це тільки «за утримання будинків і прибудинкових територій». Основні суми, які точно підрахувати неможливо, не маючи чіткої статистики, «заробляються» комунальною мафією на маніпуляціях із цінами та об’ємами таких товарів, як тепло і вода».

«Комунальна мафія в Києві: приблизний підрахунок злочинних доходів»

https://blogs.pravda.com.ua/authors/montyan/505af5f89ec39/

Але вже те тішить, що майже половина українців перестала «танцювати» як дресирована кобра під дудочку факіра-ЖЕКа. ЖЕКа, який нічогісінько не робить, а данину звик збирати незаперечно. Для тих, хто продовжує утримувати власним коштом цих дармоїдів, повідомляємо: близько 100% ЖЕКів в Україні здійснює свою діяльність без будь-яких правових підстав, що підтверджено рішенням Вищого Господарського суду України у справі №2/297. Суд визначив: ЖЕКи, які не мають консенсусного (одноголосного) рішення всіх співвласників будинку, вважаються такими, що обслуговують будинок НЕЗАКОННО. Те ж саме стосується керуючих компаній, які створені у кожному районі саме для рекету мешканців багатоквартирних будинків.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment