Виб’ють двері і відключать послуги — таку страшну кару придумали українцям за борги по комуналці

В Україні хочуть жорстко взятися за боржників по комуналці. Діяти хочуть рішуче, щоб неплатники відразу ж відчули на собі те, що за все потрібно платити. У Верховній Раді зараз знаходиться на розгляді скандальний проект. Згідно з документом, в Україні збираються дозволити комунальникам ломитися в квартири і відключати послуги через борги, пише «Обозреватель».

Зламають двері і відключать від послуги

Йдеться про те, що депутати пропонують дозволити комунальникам відключати користувачів від компослуг. Щоб відключити неплатників за комуналку буде дозволено в їхніх будинках взломувати двері.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект буде визначати повноваження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) по встановленню тарифів на опалення. Крім того, закон повинен змінити принцип формування тарифів на послуги в сфері ЖКГ.

З 1 травня 2020 року все зміниться

Виб’ють двері-2

Ще одним завданням документа є впорядкування процесу укладення договорів про надання ЖКП, на які українці повинні перейти вже з 1 травня 2020 року, і деякі інші моменти.

Відзначається, що проект закону пройшов розгляд профільним комітетом ВР з питань житлово-комунального господарства і рекомендований до розгляду народними депутатами. А ось про те, що в пропонованому до прийняття законопроекті з’явилося досить дивне доповнення, ні в пояснювальній записці, ні у висновках профільного комітету не йдеться.

«У ст. 29 закону про ЖКГ, яка регулює порядок доступу до житла, іншого обєкта нерухомого майна, вже прописано, що комунальники можуть несанкціоновано потрапити в житло для проведення огляду та ліквідації або запобігання аварії «в невідкладних випадках, повязаних з необхідністю порятунку життя і здоровя людей і/або майна…», — йдеться в публікації.

Тепер же в статті з’являється доповнення: «У невідкладних випадках, повязаних з необхідністю порятунку життя і здоровя людей і/або майна, для обмеження (припинення) надання комунальної послуги…».

Виб’ють двері-3

При цьому, під час несанкціонованого доступу працівники аварійно-ремонтної бригади при необхідності можуть проникати в житло шляхом злому дверей, вікон або інших елементів будівлі.

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment