Суд над Заверюхою – політичні інтриги за лаштунками камер

Це засідання було не таке, як попередні. Всі наші інсайдери, з усіх сторін, просто розривались повідомленнями – Віту відпускають, прийнято політичне рішення. Та далі пішов ланцюг незрозумілих подій.Те що справа Віти Заверюхи керована не правом, а політикою, ні для кого вже не секрет. Все, що на неї є – квартира, де жили обвинувачені, була орендована на її ім’я. Та в день злочину вона була у Вінниці, а не в Києві, брали її за два дні після того, і вона так само була дома, нікуди не тікала і уяви не мала, що має хоч якийсь стосунок, до пограбування заправки, яке крутять по всіх каналах. Та МВС вирішили по іншому.56a106b340829

І ось, за повної відсутності доказів, постійного зауваження суду про неконкретність обвинувачення (судді самі не можуть зрозуміти в чому її провина) її тримають під вартою, навіть без права на заставу.

Справа керувалась політикою, і тільки від політики спускались вказівки суддям. І всі, хто Віту намагались захищати, паралельно шукали і джерело тиску на суд, але воно губилось в глибинах верхівки МВС.

Та ось, з’явилась надія. Точні ше так – з’явилась Надія. Рішення про звільнення Віти з під варти було мотивовано поверненням Надії Савченко. Ми воювали разом в Айдарі, і я і Віта і Пуля (Позивний Надії Савченко). Політики побоялись, що Пуля прийде на суд і підійме шум. А ми на це сподівались.

7-го червня засідання. Прийшли наші Айдарівці, разом із Золою (НарДеп – Ігор Лапін). Зола підтвердив, що в нього та ж сама інформація – Віту мають відпустити. Але Пулі немає, вона в АТО. Однак і справу переносять, Віта просить змінити адвоката, тому і справу відкладають на наступний день. Наші зідзвонюються з Вєрою, та підтверджує, що Пуля завтра буде!

Ранок 8-го червня. Біля суду збираються ще більше наших бійців. Підїжає Комбат (нардеп – Сергій Мельничук), та Зола, обидва надають суду клопотання про передання Віти їм на поруки. Всі чекають Савченко, вона обіцяла, має бути, вона має заявити треттє клопотання. Але суд починається, а Савченко досі немає. Хлопці чекають Пулю не тільки із-за справи Віти, але і щоб поговорити про її попередні заяви, щодо примирення з ЛДНР. Настрій не наїхати, а переконати. Основна теза: Їй треба пояснити, вона невкурсі, їй грають.

Засідання почалось, зала забита людьми, дихати нічим. Комбат і Зола заявляють прохання взяти Віту на поруки. Йде майже третя година засідання, Віті стає погано і суд оголошує перерву на півгодини. В цей час всі виходять на вулицю і знову намагаються додзвонитись до Савченко, хто сестрі, хтось ще комусь. Але у всіх глухо. Пулі немає!

Вийшли лікарі, сказали, що дала про себе знати травма голови, але вони їй щось вкололи і за 20 хвилин буде в нормі. Дивлюсь, вже друга година, у мене інша зустріч, не думав, що суд настільки затягнеться. Викликаю таксі. Народ потроху повертається до зали, я чекаю таксі і на вулиці залишається ще пару десятків чоловік. В цей час з усіх боків починають з’їжатись автозаки і автобуси з НацГвардією. Непомітити такого різкого з’їзду було неможливо. До цього, автобус гвардейців був лише один, і з десяток конвоїрів. Суд йде вже декілька годин, все тихо, ніхто не шумить, навіщо всередині засідання стільки звозити, незрозуміло. Особливо напрягли автозаки, яких також звезли не мало. Та під’їжає моє таксі і я їду. В дорозі дивлюсь новини в телефоні – Савченко зараз дає прес-конференцію! Думає – весело, ми її всі тут чекаємо, вона обіцяла, але зараз на прес-конференції. Та на всі ці події, якось не зверталось уваги.

Біля 4-ї звільняюсь, дзвоню хлопцям дізнатись про суд, ті спокійні: «Та судді пішли в нарадчу, досі чекаємо». Виїжаю до них. По дорозі передзвонють: «Все, вже оголосили, знову продовжують тримання під вартою, вже немає сенсу їхати, наші (айдарівці) вже роз’їжаються». Я змінюю маршрут і повертаюсь в офіс Товариства Ветеранів АТО.

Хлопці з суду з’їжаються до нас. Стан – розгубленість. Як так? Все ж мало вирішитись? Врешті передзвонює перший з наших інсайдерів: «Рішення (політичне рішення) змінили сьогодні вдень, передумали, вирішили не звільняти». Із соцмереж дізнаємось, що в суді хтось залишився і відбулась бійка з міліцією, багатьох затримали. Тут починаємо складати події дня до купи – автозаки і нацгвардійці, які масово з’їхались на третю годину суду. Це було не просто збіг, саме в цей момент рішення змінили, розуміли наслідки, тому і нагнали їх. Починаємо виясняти – айдарівців, серед затриманих, немає.

Розуміємо, що зміна рішення пов’язана із неприїздом Савченко, бо саме із-за страху перед її реакцією, політики були готові відпустити Віту. Та Савченко не приїхала і Віту витягували із суду за волосся(((

 

Sharing is caring!

Send a Comment