Суд відхилив апеляцію УПЦ МП: Палац Терещенків таки повернуть державі

Апеляційний суд залишив без змін рішення Господарського суду Житомирської області, згідно з яким палац Терещенків на Житомирщині повернули у власність держави. Рішення суду оскаржувала УПЦ МП. Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики.

Тепер УПЦ МП має передати пам’ятку архітектури, яка розташована в селищі Червоному, у власність державі.

У Мінкульті заявили, що виступили третьою стороною під час судового процесу.

Нагадаємо, ще в серпні Господарський суд Житомирської області ухвалив передати державі палац Терещенків, однак це рішення оскаржувала УПЦ МП.

Пам’ятка понад 20 років перебувала у власності Свято-Різдва Христового Червонського жіночого монастиря, який входить до УПЦ МП. Будівлю передали в безоплатне користування монастиря ще у 2000 році за рішенням селищної ради.

Більше про палац Терещенків

Палац Терещенків у Червоному збудований на початку XIX століття в неоготичному стилі на замовлення польського шляхтича Адольфа Норберта Еразма Грохольського, що володів селом.

Після його смерті палац перейшов у власність мецената й цукрового промисловця Миколи Терещенка. Після приходу більшовиків там був сирітський притулок, а згодом — фабрично-заводське училище.

Палац входить до реєстру культурної спадщини місцевого значення. Нині будівля перебуває в напівзруйнованому стані. У селищній раді стверджували: якщо замок повернути у власність громади — можна буде домогтись того, щоб він став культурною спадщиною національного рівня і був відреставрований.

Читайте також: Верховний Суд повернув УПЦ МП Миколаївську церкву в Кам’янці-Подільському

Sharing is caring!

Send a Comment