Суд задовольнив позов держзрадника Портнова. Захист Наталії Седлецької подає апеляцію на це рішення

Печерський суд Києва задовольнив позов Портнова проти Наталії Седлецької у справі про його захист честі, гідності та репутації.

Захист авторки та ведучої програми розслідувань «Схеми» Наталії Седлецької оскаржить рішення Печерського суду Києва, який у березні 2023 року задовольнив позов  ексзаступника голови Адміністрації президента Андрія Портнова у справі про захист його честі, гідності та репутації.   Про це повідомляє «Радіо Свобода». 

21 квітня 2023 року адвокат «Схем» Анатолій Попов заявив, що захист категорично не згоден з таким рішенням суду першої інстанції.

«По-перше, слова Наталки Седлецької, які Портнов вважає недостовірною інформацією, були навмисно вирвані з контексту. По-друге, сам допис журналістки не був поданий у вигляді твердження про факт причетності Портнова до підпалу. Це були розмірковування на тему, хто може бажати редакції шкоди. До того ж, фактична основа для того, аби робити певні припущення, були наявні – оскільки Портнов публічно погрожував фізичною розправою працівникам Радіо Свобода. По-третє, право мати власну думку захищається законом, спростуванню підлягає тільки фактична інформація, а не думки чи погляди», — каже Попов.

Попов також додав, що розгляд справи тривав 2,5 роки, за цей період по суті відбулось всього три засідання. У зв’язку з чим захист «Схем» заявляв відвід судді Соколову (суддя Олексій Соколов, який виніс рішення на користь Портнова) за затягування розгляду справи, але таке клопотання не задовольнили.

У березні 2023 року Печерський суд задовольнив позов  Портнова до Наталії Седлецької, а також низки інших українських медіа. Про це 21 квітня повідомило видання LIGA.net з посиланням на рішення суду.

Позов був поданий Портновим у 2020 році проти Седлецької та низки ЗМІ (NV, Громадське, Прямий та 5 канал) через те те, що ті нібито поширювали «недостовірну» інформацію.

Зокрема, це пост Седлецької у Facebook, опублікований 17 серпня 2020-го – у день підпалу автомобіля редакції «Схем». У дописі Седлецька згадала про негативне ставлення Портнова до редакції, зокрема, про те, що він оприлюднив особисті дані водія, включно з номерними знаками спаленого автомобіля і публічно погрожував «учбово-виховними заходами» редакції розслідувачів.

Суд задовольнив позов Портнова і визнав інформацію про нібито його причетність до підпалу автівки водія «Схем» «недостовірною». Суд зобов’язав Наталію Седлецьку спростувати недостовірну інформацію після набрання рішенням законної сили.  Те саме мають зробити  Громадське, NV, 5 канал та Прямий, які передрукували пост журналістки.

Суддя вважає, що впродовж багатьох років Портнов «здійснював журналістську діяльність», тому поширення такої інформації «негативно впливає на громадську оцінку його якостей в очах оточуючих».

З квітня 2010 року Портнов був заступником голови Адміністрації президента та керівником управління з питань судової реформи. У розпал Революції гідності Портнова підвищили до першого заступника голови АП, він вів переговори з опозицією. Був одним із авторів «диктаторських законів» 16 січня.

Також Портнов був противником Революції гідності. Напередодні масових розстрілів на Майдані закликав «радикалів» здати зброю та «уникнути суворого покарання».

У лютому 2014 року Портнов втік до Росії, де отримав дозвіл на тимчасове проживання на три роки. У березні 2014 року ЄС заморозив на один рік активи Портнова, а в Україні проти нього порушили кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем.

У 2015 році ЄС зняв санкції з Портнова. У жовтні того ж року він виграв справу в суді у Люксембурзі, і Євросоюз виплатив йому 15 500 євро.

У лютому 2018 року СБУ порушила справу про держзраду, в рамках якої перевіряла можливу причетність Портнова до підготовки документів, що сприяли окупації Криму. У травні 2019 року Портнов повернувся до України.

За даними джерел «Схем», Портнов виїхав із України у червні 2022 року. Однак Держприкордонслужба відмовилась коментувати повідомлення про виїзд Портнова.

Як вже згадувалось вище, в Україні Портнов неодноразово вступав у конфлікт із журналістами. У 2019 році він заявив, що «став журналістом і ведучим» на телеканалі «112 Україна».

9 грудня 2021 року США внесли Портнова до санкційного списку, санкції передбачають заборону на в’їзд до Сполучених Штатів та економічні обмеження, наприклад, арешт майна та рахунків.

Хто такий Андрій Портнов, читайте у матеріалі «Детектора медіа» «Непокаране зло повертається й росте. Хто такий Андрій Портнов?».

Sharing is caring!

Send a Comment