Суддя Олександра Жуковська: «Люди не сприймають нас як владу»

Вже пятий рік в Україні триває реформа судочинства. Однак все частіше можна почути, що вона все ж таки провалилася. На підтвердження цього, можна згадати скандальні рішення, які й досі ухвалює Окружний адмінсуд Києва. Суддя з Рівненщини Олександра Жуковська моє свій погляд на це питання. У програмі «Он воно як» вона зауважила, що для того, щоб оцінити судову реформу в Україні, треба зрозуміти, якою була її кінцева мета. Якщо мета була досягнена, то можна говорити, що вона вдалася.

Ведуча програми Аліса Юрченко нагадала, що, коли прописували нове законодавство, завданням було очистити судову систему і повернути довіру до суддів. Олександра підкреслила, що не судову систему, а – владу.

Система – це трошки інше. У тому то й проблема. Люди не сприймають нас як владу. І суддям також пояснювали, що мета реформи – очищення. Тож, якщо ми говоримо про очищення, тоді судова реформа прекрасно вдалася. Було трохи більше за 9 тисяч суддів, а залишилося приблизно 5, з повноваженнями – 4. Суддівський корпус очистили наполовину, – пояснила суддя.

Юрченко додала, що ще одним завданням було – привести нових людей у систему, але ми бачимо, що таких мало.

Якщо завдання було – привести нових. Тоді – ні, наполовину. Для себе реформу я розуміла зовсім інакше. Я вважала, що метою реформи є покращення функціонування. І якби метою судової реформи було дійсно незалежність влади, то тоді вона взагалі провалена, – заявила Жуковська.

Підсумовуючи суддя сказала, що мова йде не про якусь примарну незалежність. На її думку, існують два види незалежності: індивідуальна та інституційна. Під інституційною незалежністю Жуковська розуміє самостійність судової влади.

Якби я не залежала від бажання багатьох інших членів та органів урядування, якби я знала, що мене чекає завтра. Наприклад, якщо я пройшла оцінювання, то я йду працювати далі. Тоді я була б незалежною і знала, що вони не можуть на мене вплинути, – сказала суддя.

Вона підкреслила, що в інституційному плані її можуть не допустити до здійснення своїх повноважень, а отже у такий спосіб повпливати на неї.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment