Суддя ВАКС Чорна – про нову BMW X6, куплену під час війни: «Має бути якесь особисте задоволення, вважаю, я заслужила і маю право на цю автівку»

Суддя Вищого антикорупційного суду Валерія Чорна у вересні 2022-го року стала власницею елітної автівки BMW Х6 з салону, вартість якої може сягати 100 тисяч доларів. Крім того, у грудні 2023 року суддя придбала земельну ділянку та невеликий будинок у Борисполі, що під Києвом.

Про це Слідству.Інфо стало відомо з головного сервісного центру МВС та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Суддя Валерія Чорна каже, що має достатньо заощаджень, аби придбати автівку у кредит. Посадовиця додає, що машина перебуває у заставі банку, а також показує документи про отримання кредитних коштів у розмірі 1 815 000 грн.

На запитання журналістів про те, скільки відсотків вартості машини покрив кредит, Чорна уточнює, що десь сорок вісім, тобто, майже половину. Автівку посадовиця купувала у салоні і її вартість могла сягати 3,7 мільйона гривень, або близько 100 тисяч доларів. На час публікації суддя не задекларувала вартісну покупку. Однак відповідно до вимог антикорупційного законодавства Чорна може внести авто у декларацію до 31 січня 2024 року.

«Я тут, я не виїжджала за кордон і не припиняла свою роботу. У мене є заощадження, вони накопичуються, тому що я їх не витрачаю, окрім допомоги на ЗСУ та покриття витрат на проживання. Має бути якесь особисте задоволення, вважаю, я заслужила на це і маю право на цю автівку», — пояснює суддя Чорна причину придбання нею дорогої машини під час повномасштабного вторгнення.

Суддя додає, що на роботу на авто не приїжджає, бо біля суду немає паркувальних місць: «Немає куди ставити взагалі, вона не придатна».

Окрім купівлі дорогого авто суддя Чорна вже у грудні цього року придбала земельну ділянку та будинок площею 80 квадратних метрів у Борисполі. Каже, що на цій покупці наполягли її батьки, які, мабуть, і будуть переїжджати у новопридбану оселю. Валерія Чорна задекларувала це майно і вказала вартість житлового будинку у 1,2 мільйона гривень, а присадибної ділянки — у 30 тисяч гривень.

Окрім нової BMW X6 2022 року випуску Валерія Чорна є також власницею Hyundai Santa Fe 2012 року.

Найбільш цікаві і змістовні коментарі

Олександр Мартиненко: У нас коли немає проблеми її хочуть обов’язково знайти, помусолити, посмакувати, поморалізувати, а на виході отримати пшик. Для цього і існує армія громадських активістів, журналістів-розслідувачів. Інколи вони роблять добрі речі коли інформують громадськість про якісь зловживання, викривають колабораціоністів, зрадників. В даному ж випадку хтось захотів попіаритись, а за одно і пнути представника судової влади. А питання просте як ручка від лопати, гроші, на які суддя придбала, нехай навіть елітний автомобіль, є легальними, чи ні? Судячи з наведених суддею пояснень і наданих доказів, це кошти від одержаної нею суддівської винагороди (і всі добре знають, що вона доволі велика). Тож це її право як цими грошима розпорядитися. Головне, що це зароблені нею у легальний спосіб гроші. Буквально вчора читав інтервʼю, одного із захисників «Азовсталі», який сказав що вважає себе заможною людиною, бо за два роки зібрав значну суму, оскільки мав зарплату понад сто тисяч на місяць, а оскільки служив в ЗСУ, то гроші майже не витрачав і зараз може собі дозволити безбідне життя. Нормальна ситуація? Нормальна. І ні в кого ніяких питань, а тут суддя і, якщо вона витратила свої доходи на авто, то це щось аморальне. Якісь подвійні стандарти і мораль. Розумію, що далеко не всі зі мною погодяться, та то справа кожного. Все проходе і це пройде, треба звикати, що в правовій державі все треба розглядати через призму права. Он Арахамія поперся в Штати просити гроші для держави в кросівках за 1300 доларів, чим не аби як вразив пресу, бо ж це якось не дуже морально, але ж поговорили і заспокоїлись…

Ольга Панченко: Коли дехто пив пиво та ходив на дискотеку, побачення або ще кудись, теперішні представники судової влади навчалися, сиділи в бібліотеці та багато в чому собі відмовляли. Кожному своє. Наразі коли офіційно витрачають кошти, обіцяні та сплачені державою за доволі важкий інтелектуальний труд, чомусь це так бентежить декого, мабуть заздрість?

Виталий Штанько: Ольга Панченко Ні, скоріше несправедливість. У нас в гонитві боротьби з корупцією попутали, що Країна не повинна робити такого дисбалансу в доходах, бо не заробляє стільки грошей. Приміром, цілий міністр економіки США має дохід десь… у 20 тисяч доларів на місяць. Так де США… і де ми??? Дуже зручно нарізати доходи, коли самі їх не заробили. А тим часом зарплати в регіонах 10-14 тисяч гривень. І головне хіба захмарні по українським доходам зарплати допомогли у питанні корупції??? Згадаємо, чиї голови із судової влади полетіли лише за останній 2023 рік…

Nimets Iuliia: Навіщо спекулювати на війні? Яка різниця, коли людина придбала майно, якщо вона витратила на це власні гроші, сплатила податки, які в тому числі йдуть на армію. Якщо приміром я заощаджувала кошти 10 років і маю можливість зараз купити авто чи нерухомість у власній державі, то в чому проблема? Брала участь в судових процесах під головуванням даної судді ще в окружному адміністративному суді. Враження від професіоналізму виключно позитивні.

Ірина Кузьменко: Щось не вказала покупець такого автомобіля, скільки за час війни пожертвувала на армію або лікування важкопоранених. При мільйонних доходах можна достойно допомагати захисникам…

Вадим Петрович: До речі… Недоброчесна суддя Верховного Суду (КАС) БУЧИК Анна Юріївна, в самий розпал війни, а саме: 20.05.2022 року придбала новий VOLKSWAGEN TIGUAN 2022 року випуску за 1 201 302 грн. Як говорять в такому випадку – «коментарі зайві…»

 

Sharing is caring!

Send a Comment