СУНАК ПРОЦИТУВАВ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ПІД ЧАС ВИСТУПУ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ: «ВИ ПОРВАЛИ КАЙДАНИ»

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак процитував українського поета Тараса Шевченка під час виступу перед нардепами у Верховній раді ввечері п’ятниці, 12 січня. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на його виступ у Раді.

Під час свого звернення до українських нардепів Сунак згадав слова з відомого віршу Шевченка «Заповіт».

«За словами Шевченка «ви порвали кайдани» і приєднались до сім’ї вільних народів. Адже зрештою йдеться більше ніж про безпеку. Зараз йдеться про право України, як незалежної держави, визначати своє майбутнє. Йдеться по право усіх націй закріплене у статуті ООН визначати своє майбутнє», – сказав Сунак.

Ймовірно, він мав на увазі ось ці рядки з вірша Шевченка:

Поховайте та вставайте,

Кайдани порвіте

І вражою злою кров’ю

Волю окропіте.

Окрім цього Сунак згадав і слова одного з найвідоміших своїх попередників Вінстона Черчилля та його порівняння видів націоналізму у різних країнах.

«Як казав Черчилль «є два види націоналізму: захоплення верховним панування шляхом ваги або сили, яке він назвав небезпекою і пороком, або націоналізм, який походить від любові до батьківщини та готовності померти за свою країну. Любові до традицій, культури та поступової розбудови». Він назвав це першою із чеснот», – сказав Сунак.

На його думку, це є одним із найбільш точних описів війни Росії проти України

«Ця війна почалась в оманливому розумі людини, яка потрапила в полон міражу давно померлої імперії. Якщо Путін переможе в Україні – він не зупиниться. От чому союзники побачили надзвичайну важливість цієї боротьби та об’єдналися за ради вас. Допомога Україні – це інвестиція у нашу колективну безпеку. Лише перемога України допоможи стримати Путіна», – підкреслив він.

Велика Британія зобов’язалась надати Україні близько 4,2 млрд. фунтів стерлінгів (понад 5 млрд. доларів) фінансової допомоги. Це записано в Угоді про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Британією, яка була підписана сьогодні.

«Сполучене Королівство на сьогодні взяло на себе зобов’язання надати близько 4,2 млрд. фунтів стерлінгів фіскальної підтримки та понад 640 млн. фунтів стерлінгів», – йдеться в тексті угоди.

За умовами договору гроші будуть направлені на гуманітарну, стабілізаційну, відновлювальну та реформаторську допомогу для задоволення невідкладних потреб України.

Нагадаємо, сьогодні, 12 січня, прем’єр Британії Ріші Сунак анонсував новий пакет військової допомоги Україні.

Sharing is caring!

Send a Comment