Сябри влаштували мітинг гідності під Брестом, заблокувавши машину ДАІ

Увечері 21 жовтня в селі Страдеч Брестського району спалахнув конфлікт між місцевими жителями і співробітниками ДАІ Білорусі

 Безымянный5

Приводом стала спроба міліціонерів конфіскувати авто одного з селян. За словами інспекторів, до приватного подвір’я вони нібито переслідували автомобіль, за кермом якого перебував місцевий житель, тимчасово позбавлений права керування.

Як розвивалися події, «Єврорадіо» розповідає Олександр Бєльчук, господар машини і батько Руслана, якого співробітники ДАІ підозрюють в управлінні машини.

Безымянный2

«Десь о 19.20 подзвонив мені син. Каже, що так і так: приїхала у двір ДАІ і хоче забрати нашу машину. Приїхав і бачу: стоїть на дворі «даішник» і чіпляє сина, чіпляє невістку. Кажуть, що хочуть забрати і машину, і сина, щоб скласти протокол. Я й кажу, чого порушуєте закон?! Адміністративний протокол складається на місці правопорушення, навіть якщо він порушив, то складайте протокол тут і все», — розповідає Бєльчук.

 Безымянный1

Дії правоохоронців місцеві жителі порахували незаконними. За їхніми словами, докази провини Руслана Бєльчука даішники відмовилися пред’явити. Захищати майно односельця вийшли сусіди — своїми автомобілями вони заблокували виїзд службової машини ДАІ. На місце події селяни викликали слідчий комітет і прокуратуру, щоб ті дали правову оцінку діям міліціонерів.

Безымянный3

Чекати представників цих органів довелося до ранку 22 жовтня. Всю ніч люди тримали варту і не давали можливості машині ДАІ виїхати з двору. В результаті від ідеї конфіскувати автомобіль Бєльчука співробітники ДАІ відмовилися. Приблизно в 11 ранку селяни все-таки звільнили службовий автомобіль.

На Руслана Бєльчука склали 2 протоколи за непокору міліції та керування транспортним засобом людиною, позбавленою цього права. Молодий чоловік від пояснень відмовився і протоколів не підписав. Своєї провини він не визнає.

Безымянный4

Коментувати конфліктну ситуацію представники слідчого комітету, районної прокуратури та ДАІ на місці відмовилися. Свідок подій Віктор каже, що люди стали на захист сусіда, оскільки не згодні з упередженим ставленням ДАІ до місцевих жителів.

«Ніч або день — неважливо, з мигалками зупиняють кожен автомобіль, ніби там всюди злочинці сидять. Це не правильно! У нас є робота — ми не злочинці, ми працюємо в селі і все! Однак нам мстять всім… Ми вважаємо, що всі за те, що в Страдечі трактор хотіли забрати… За це нас і гноблять», — розповідає чоловік.

Безымянный6

Про «тракторний конфлікт» радіо неодноразово згадувало. Стався він 9 травня 2014 року в цьому ж селі. До речі, його головний фігурант — все той же Олександр Бєльчук. У минулому ДАІ хотіла конфіскувати у нього саморобний трактор. За версією інспекторів, чоловік їздив на ньому без реєстраційних номерів по дорозі. Сам власник, Олександр Бєльчук, каже, що трактор використовував тільки на приватному подвір’ї.

Тоді на захист селянина теж прийшли родичі та знайомі. При спробі конфіскувати трактор між односельчанами та правоохоронцями сталася сутичка. Міліціонери виїхали без трактора, а на Бєльчука завели кримінальну справу за побиття співробітника ДАІ. Олександра суд визнав винним і засудив до 3-х місяців арешту. Селянин вже відсидів цей термін і до сьогоднішнього дня оскаржує рішення суду, з яким не згоден.

 Джерело:

https://www.charter97.org/ru/news/2015/10/22/174847/

Sharing is caring!

One thought on “Сябри влаштували мітинг гідності під Брестом, заблокувавши машину ДАІ”

Send a Comment