Сили спецоперацій ЗСУ опублікували «сім тез» свого звільненого керівника Хоренка: «Вовк може полювати і наодинці»

Віктор Хоренко, який до 3 листопада командував Силами спеціальних операцій (ССО) Збройних сил України, не завершив операцій, які він планував. Про це йдеться в тексті, опублікованому 5 листопада від імені Хоренка в Telegram-каналі ССО. Допис має назву «Сім тез бойового генерала Віктора Хоренка».

«Про що я можу жалкувати – так тільки про те, що я не завершив спланованих операцій, не підтримав тих, хто на мене сподівався. Та це залежить не від мене, хоча я не можу не відчувати відповідальності за своїх людей. Важко, будучи вожаком, покидати свою зграю. Та вовк може полювати і наодинці. Головне, що завжди є на кого, ворогів у нас вистачає», – ідеться у повідомленні.

У ньому зазначають, що «є багато непоганих керівників у кабінетах, але військами з кабінетів не командують, не командують без досвіду».

«Щоб зрозуміти, як долати ворога, треба вбити принаймні одного особисто. Я вбив багатьох. Основна моя мета – боротися з ворогами України. Я не знаю, чи ви почуєте щось про мою боротьбу, адже я ніколи не робив цього показово. Та я боротимуся. Я не публічний, у політику не граю. Сенс мого життя – помста ворогам України. Головне для мене – бути чесним. Я завжди був чесним і відкритим перед своїми військовослужбовцями. Це основне – уміти висловлювати одне одному власну думку, вміти дослухатися», – заявив Хоренко.

«7 тез бойового генерала Віктора Хоренка»

1. Є багато непоганих керівників в кабінетах. Але військами з кабінетів не командують. Не командують без досвіду.
2. Щоб зрозуміти, як долати ворога – треба вбити принаймні одного особисто. Я вбив багатьох.
3. Основна моя мета – боротися з ворогами України. Я не знаю чи ви почуєте щось про мою боротьбу, адже я ніколи не робив цього показово. Та я боротимуся.
4.Я не публічний, в політику не граю. Сенс мого життя – помста ворогам України.
5. Головне для мене – бути чесним. Я завжди був чесним і відкритим перед своїми військовослужбовцями. Це основне – вміти висловлювати одне одному власну думку, вміти дослухатися.
6. Про що я можу жалкувати – так тільки про те, що я не завершив спланованих операцій, не підтримав тих, хто на мене сподівався. Та це залежить не від мене, хоча я не можу не відчувати відповідальності за своїх людей.
7. Важко будучи вожаком покидати свою зграю. Та вовк може полювати і наодинці. Головне, що завжди є на кого, ворогів у нас вистачає.

КОНТЕКСТ

Хоренко обіймав посаду командувача ССО ЗСУ з липня 2022 року. Раніше він командував спецрезервом ГУР Міністерства оборони України.

3 листопада 2023 року Зеленський підписав два укази – про звільнення Хоренка з посади командувача ССО ЗСУ і призначення на цю посаду Сергія Лупанчука. У вечірньому відеозверненні Зеленський заявив, що Хоренко «продовжить виконувати спеціальні завдання» у складі ГУР МО України.

Хоренко сказав, що про свою відставку дізнався зі ЗМІ. За його словами, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний пояснити йому причини відставки не зміг.

4 листопада міністр оборони України Рустам Умєров оголосив, що Хоренка звільнили за його поданням, і тепер уже колишній командир ССО продовжить службу в Міноборони України. «Генерал-майор Хоренко зараз потрібний на певному напрямку», – написав Умєров.

Sharing is caring!

Send a Comment