Система міцно тримає Глєба за яйця – Хацкевич

Олександр Хацкевич висловився щодо білоруських спортсменів

Колишній футболіст та головний тренер «Динамо», білорус Олександр Хацкевич, в інтерв’ю опозиційному білоруському виданню «Хартія 97» висловився щодо білоруських спортсменів, які свідомо замовчують тему російсько-української війни.

— Ви не приховуєте своєї позиції стосовно війни та того, що відбувається в Білорусі. Чому багато зірок спорту мовчать у наш час?

— Сьогодні це зручно, знаєте, сказати, що «спорт поза політикою». Але ж ви все одно уявляєте державу, яка сьогодні допомагає тій країні, яка воює в Україні.

— Взяти ту саму Соболенко. Чому вона боїться висловити позицію? Бігає від журналістів. Начебто забезпечена і успішна людина.

— Це незалежні люди, вони мільйонери, переважно живуть в Америці. Так, у них батьки у Білорусі, але в мене теж батьки у Білорусі. Так, я маю з ними різні позиції. Але це все одно мої батьки, і я не можу їх побачити сьогодні. Вони не можуть мене побачити, а це найближчі люди.

Але я не можу мовчати у цій ситуації. Адже Україна та Білорусь поряд. Не дай Боже, щоб білоруси відчули війну на собі.

Зрозуміло, що нам, хто у тій самій Україні чи за кордоном, говорити легше. Проте слід розуміти ситуацію. Те, що відбувається зараз в Україні, це справжнісінька війна. А люди всі хочуть назвати «ситуацією». «Якась ситуація відбувається в Україні». Це слово – війна.

Не можна сказати слово «війна», що «в Україні йде війна», що «я проти війни»!?

Соболенко каже: «Будь-яка нормальна людина проти війни». То ти скажи, що я проти війни в Україні. Це важко сказати! Домрачовій важко сказати, що вона проти війни в Україні!

— Ці люди мовчать. А ось, наприклад, Олександр Глєб фотографується із Азаренком, ходить на пропагандистські шоу. Як ви вважаєте, він справді ідейний прихильник цього режиму?

— Якщо це усвідомлений вибір Глєба, то мені дуже шкода. Можливо, це розплата за якісь його помилки, система тримає його за яйця (можливо, йдеться про ДТП зі смертельними наслідками, вчинене Глєбом — прим.). Людина всю свою кар’єру грала у європейських чемпіонатах, завжди могла виїхати за кордон.

Тому Глєб є людиною системи сьогодні. І те, що він ходить із Азаренком… Якщо це веде мовлення з телебачення і така жовч летить з екранів, то мені дуже страшно за майбутнє покоління білорусів.

Завжди є дві сторони. Моя позиція — ці люди брешуть, і брешуть нахабно.

Розсудлива людина може завжди знайти привід, щоб не фотографуватися і не бути в компанії з такими нелюдьми.

Sharing is caring!

Send a Comment