Ситник — про фігурантів справи Роттердам+: менеджери ДТЕК — це тільки початок

Найближчим часом НАБУ очікує можливості поспілкуватися з рядом високопоставлених фігурантів справи Роттердам+. Про це в інтервю журналу НВ заявив Артем Ситник, голова Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Коментуючи хід розслідування у справі про скандальну формулу ціноутворення на вугілля Роттердам+, Ситник підтвердив, що топ-підозрюваний Дмитро Вовк — екс-глава НКРЕКП — перебуває за межами України. «За нашою інформацією, він залишив територію України (напевно, відразу після звільнення в травні 2018-го). І зараз, традиційно для наших нинішніх і колишніх високопосадовців, веде лінію захисту в Facebook. У мене немає персональної facebook-сторінки, але я бачу, що це дуже популярна форма захисту», — зазначив Ситник.

Він також нагадав, що на нещодавній спільній прес-конференції з главою САП Назаром Холодницьким «ми як раз і закликали всіх людей, щодо яких складено повідомлення про підозру, приїхати і займатися своїм захистом не в Facebook, а процесуальним шляхом». «Найближчим часом, можливо, приїдуть ряд фігурантів», — повідомив глава НАБУ.

Ситник прокоментував і заяву компанії ДТЕК Ріната Ахметова про те, що її співробітники — фігуранти розслідування — незабаром повернуться з відпусток і будуть готові дати свідчення в НАБУ. «Сподіваюся, що вони вийдуть з відпусток і сприятимуть встановленню істини у справі. З приводу пана Вовка: я сумніваюся, що це (його повернення і співпраця з НАБУ) відбудеться», — заявив Артем Ситник.

При цьому він підтвердив припущення журналіста НВ, що коло фігурантів справи не обмежиться лише високопоставленими менеджерами ДТЕК. «Це перші підозри. Час покаже, до чого ми прийдемо. Але це дійсно тільки початок», — підкреслив Ситник.

Нагадаємо, 8 серпня Національне антикорупційне бюро України повідомило шести особам, причетним до впровадження формули Роттердам+, про підозру в нанесенні споживачам електроенергії 18,87 млрд. грн. збитків. Йдеться про екс-голову Національної комісії, яка здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитра Вовці, директора ДП Оператор ринку, екс-члена НКРЕКП Володимира Євдокимова, а також двох співробітників Нацкомісії і двох топ-менеджерів енергохолдингу ДТЕК олігарха Ріната Ахметова.

Роттердам+ — методика формування цін на вугілля, що закуповується тепловою енергетикою України.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment