Ситуація в Авдіївці критична: що робити? — Бутусов плюс

Частина 1

Згідно з даними Deepstate, російська піхота на півдні міста наблизилась на одній з ділянок до мікрорайону на околиці Авдіївки – «9-й квартал». Це комплекс 9-поверхових будинків, який має ключове значення для контролю над містом. Зараз на південній околиці Авдіївки йдуть важкі бої – атаки та контратаки з обох сторін.

Скажу особисту думку

Для утримання Авдіївки не можна допустити захід противника у житлову забудову до висотних будинків. Адже бої за Авдіївку не будуть схожі на бої за Бахмут. Якщо ворог захопить 9-й квартал, втримувати усе місто стане тактично невигідним.
Якщо ворог захопить будинки, на них виставлятиме антени для управління дронами та ПТРК «Корнет», дрони будуть проглядати та уражати цілі по усіх дорогах у місті. Так само сталося при захопленні ворогом Бахмута – захоплення противником панівної висоти, де була база частини МЧС, призвело до створення вогневого та візуального контролю за основними магістралями міста. І російська авіація отримає дані для нових ударів керованими бомбами. З початку 2024 року по Авдіївці було скинуто понад 400 авіабомб та ракет.
Зараз наші оператори дронів мають тактичну перевагу. І її не можна втратити, оскільки в сучасній війні втрата тактичних переваг у застосуванні дронів вже нічим не можна компенсувати – ані героїзмом, ані кількістю людей.
Зараз ворог несе важкі втрати, і отримує ураження ще на підходах до міста. Втрати росіян значно вище українських, але зупинити противника можливо тільки якщо він не зможе просунутись, а втрати будуть збільшуватись.
Що б хотілось би бачити для зупинки ворога? Щоб усі підрозділи, які можливо кинути на підсилення в Авдіївку, передавались у підпорядкування єдиного командно-розвідувального центру – це 110 бригада. Тоді у нових людей буде обʼєктивне та єдине розуміння тактичної обстановки та єдиний та обґрунтований план застосування.
Важливо заборонити категорично погано сплановані та погано організовані контратаки, які призводять просто до розміну живої сили з ворогом, який має більшу кількість резервів. Треба для початку посилити оборону, і стримувати ворога вогнем та щоденним темпом втрат. Лише це зупиняє російські наступи.
Ворога не зупинити криками, потрібна якісна розвідка та ураження, управління, вчасні ротації на позиціях, інженерні роботи. І тоді є можливість завдати ударному угрупованню втрат, яких росіяни не зможуть витримувати тривалий час. А контратаки потрібні швидкі та добре організовані лише в тих випадках, коли вони заздалегідь готуються на певних ділянках, забезпечуються підтримкою бронетехніки та дронами.

І треба припинити гру виключно в оптимістичні доповіді. Ставка Верховного Головнокомандувача повинна визначити обстановку на Донбасі в цілому як таку, яка потребує негайних системних рішень.

Частина 2

В першу чергу потрібно почати рити лінію оборони надійно та якісно для прикриття Покровська, Мирнограда та Курахове на дальних рубіжах. Справді почати будувати, а не імітувати словами, за якими нема вчинків. Щоб діюча армія могла спиратись на тилові рубежі на випадок подальшого просування ворога. Щоб були створені нові позиції, на яких можна навʼязувати ворогу високий темп втрат та невигідне для ворога співвідношення втрат.
В другу чергу потрібен план мобілізації та разом з ним план підготовки та застосування мобілізованих, щоб припинити неефективну розтрату ненавчених, але безцінних та незамінних людських життів. Тобто дати людям час на підготовку та навчання, а це мінімум 3-5 місяців, щоб покращити якість, боєздатність та живучість поповнення.
В третю чергу потрібно вдосконалити тактику та управління нашого основного засобу розвідки та ураження – дронів. Дрони мають застосовуватись комплексно, масово, щоб берегти життя наших людей та забирати більше ворогів. Для цього треба покращення координації, створення спеціальної тактичної групи дронів, для злагоджених та масованих дій.
По-четверте, потрібно почати робити аналіз попередніх дій, не тільки на рівні роти-батальйону, а насамперед на рівні ОСУВ, ОТУ, бригади.
Бо багато помилок Северодонецька, Соледара, Бахмута повторюються зараз, але біг по граблях неприпустимий після двох років великої війни.

Sharing is caring!

Send a Comment