Такої ситуації з судами, як в Україні, нема у жодній країні світу, – Артем Ситник

sitnik-3

Як вважає очільник НАБУ, Українська ситуація з судами – унікальна для усього світу. «Так, є складні справи за кордоном, я бачив відповідні кейси, але слухання у таких справах – щоденні. У підсумку за два-три місяці вони вирішуються. У нас же просто йде саботування розгляду».

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (у будні 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) заявив Артем Ситник, голова Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), коментуючи той факт, що суди місяцями, а то й по півроку не розглядають справи від детективів НАБУ.

sitnik

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=NR5OzcUkvvM

Пан Ситник висловив переконання, що йдеться про політичний момент. «Дуже яскраво він проявився тоді, коли у справі Насірова судді не вийшли на роботу. Люди висловили свій протест проти цього. Що стосується справ, які передаються у суд, ми бачимо справу по топ-менеджменту Одеського припортового заводу – скеровується справа в суд. Судове засідання роблять закритим – для мене це рішення незрозуміле. Засідання – раз на два місяці. А при такій складній справі на цей розгляд потрібні будуть роки», – зазначив Артем Ситник.

Директор НАБУ відзначив, що справа не у тому, що суди виправдовують тих, кого звинувачує антикорупційний орган. «У нас виправдувальних вироків судді не виносять. Тому що детектив і прокурор збирають докази, яких цілком достатньо, щоб винести обвинувальний вирок. Але волі у суддів немає. Можливо, є якийсь тиск на тих із них, хто слухає ці справи. Але факт полягає в тому, що навіть прості справи роками не розглядаються», – додав гість програми.

Джерело: http://zik.ua/news/2017/07/04/ukrainska_sytuatsiya_z_sudamy__unikalna_dlya_usogo_svitu__artem_sytnyk_1126293

 

Sharing is caring!

Send a Comment