Таксист-іноземець вбив киянина. Хто наступний?

Відомий правник Анна Маляр вбачає у цьому окремому випадку небезпеку для всього суспільства. Про це вона повідомила на своїй сторінці на Фейсбук

«Ви, мабуть, вже бачили і читали про цей нещодавній випадок у Києві, – пише пані Маляр на своїй сторінці у ФБ. – Пішохід зробив слушне зауваження водієві, а той у відповідь його вбив і втік з місця вчинення злочину. Водій таксі 1992 року народження, громадянин Азербайджану (громадянство зазначаю, адже це має значення. Якщо він покине територію України, то нам його не видасть країна-громадянства. Таких випадків чимало).

Жертва агресивного зайди Владислав Корнієнко

Пишу про це, щоб долучитись до широкого оприлюднення цієї історії, аби не спустили розслідування на гальма і не виявилось, що водій хворий якоюсь страшною недугою, яка заважала йому думати і тримати себе в руках – бо такі випадки в нас є. Вбив пішохода і втік: які дві проблеми відкрила ця ситуація

Так от, в цьому злочині, окрім жорстокості і цинізму вбивці (це моє оціночне судження, я так вважаю, навіть якщо він купить слідство і суд та виявиться «невинуватим» – відео злочину) відкрились ще дві цікаві проблеми.

1. Це був водій таксі. Як на мене, такі водії таксі небезпечні не лише для пішоходів, але й для пасажирів і, взагалі, для безпеки дорожнього руху. І ось тут постає питання відповідальності служби таксі. 90% з них ні за що не відповідають, бо формально вони лише надають інформаційні послуги – водію і пасажиру. Це дозволяє робити наше діряве законодавство і корупція.

Я розумію, що для змін у законах треба більше трупів від рук водіїв таксі, але вже зараз хочу зауважити, що ринок таксі треба унормувати в інтересах безпеки пасажирів. Я вважаю, що служба таксі повинна нести відповідальність за водіїв, з якими співпрацює. Шкода, що не назвали службу таксі, на яку цей злочинець працював. Така злочинна толерантність породжує нове коло порушень і смертей.

2. Друга проблема, яка відкрилась у цій історії – жінки, які обирають і захищають агресорів. Дружина цього водія виправдовувала його в суді тим, що він раніше був добрий і тут раптом бац. Ну, це вона може розказати комусь, але не фахівцям, які працюють з агресорами та злочинцями, що застосовують насильство.

Звісно, що не раптом і не вперше людину охоплює такий напад агресії. Я таких історій знаю тисячі, коли жінка захищає покидька, з яким жила і ще потім роками його чекає з колонії. Буквально на днях з такою «захисницею» спілкувалась, він повернувся з ув’язнення і ще скалічив двох їхніх дітей».

Sharing is caring!

Send a Comment